Transfery. Ramires zostanie czy nie?

Według Portugalskiej gazety Record, pomocnik reprezentacji Brazylii, którego notowania na rynku transferowym wzrosły, po dobrym występie na tegorocznym mundialu, może mieć problem ze zmianą klubu. Jego dotychczasowy pracodawca, Benfika Lizbona, mimo oficjalnych komunikatów o porozumieniu z londyńską Chelsea, waha się. Zdaniem dziennikarzy w kuluarach klubu od plotek aż huczy. Dwudziestotrzylatek miałby przejść do najlepszej angielskiej drużyny za 22 miliony funtów.

Wcześniej Benfika sprzedała połowę praw do piłkarzy grupie inwestycyjnej za sześć milionów funtów, co oznacza, że w razie transferu Brazylijczyka klub zainkasuje tylko 11 milionów funtów. Lizbońska drużyna w zeszłym roku zapłaciła Cruzeiro za Ramiresa 7 milionów, co oznacza, że na przejściu pomocnika, jeśli dojdzie do skutku, zarobi na czysto 4 miliony.

Ramires w niedzielnym, towarzyskim meczu z Aston Villą wygranym 4:1 przez mistrza Portugalii, nie pojawił się na boisku. Klub nie chciał go narażać na niepotrzebne ryzyko przed transferem,

Oba zespoły muszą jeszcze potwierdzić prawnie transfer. Oficjalne oświadczenie Benfiki w tej sprawie spodziewane jest w poniedziałek.

Nowym nabytkiem Polonii Warszawa Nemnja Dżodżo? ?

Więcej o: