Transfery. Edin Dżeko już niebawem w Manchesterze City?

Edin Dżeko będzie piłkarzem Manchesru City - zdradza kolega reprezentacyjny Bośniaka, Miralem Pjanic. O napastnika Wolfsbuga biją się największe klubu Europy. Czy król strzelców Bundesligi trafi właśnie do Premier League?

Król strzelców Bundesligi (22 gole w poprzednim sezonie) ma zapisaną w kontrakcie sumę odstępnego, która wynosi 34 miliony euro. Od dawna mówi się, że bośniacką gwiazdą interesuje się Manchestert City.

Kolega reprezentacyjny napastnika Wolfsburga, And Pjanic (Lyon), przyznaje, że Dżeko prawdopodobnie zagra w przyszłym sezonie w City.

- Edin jest blisko podpisania kontraktu w Anglii. Jest światowej klasy zawodnikiem, który powinien grać na wyspach - przyznał Miralem Pjanic. On jest jednym z najlepszych napastników świata, ma przed sobą wspaniałą przyszłość. Myślę, że powinien grać właśnie w Anglii.

- Manchester City chce zbudować dobrą drużynę i jest zainteresowany transferem. I to się niebawem stanie. Edin chce grać w Manchesterze - otwarcie przyznał Bośniak.

Pjanic ustosunkował się także do swojej przyszłości. Piłkarz Lyonu był łączony dwa lata temu z drużyną Arsenalu.

- Teraz koncentruje się na pracy. Były jakieś spekulacje, ale ja nic nie wiem. Oczywiście, że chciałbym grać w Anglii. Jeśli jednak wyprowadzę się z Lyonu, musi być to większy klub. Perspektywa grania na wyspach i zdobycia mistrzostwa jest bardzo atrakcyjna - zakończył Bośniak.

Wenger: Fabregas zostaje w Realu  ?

Więcej o: