Transfery. Rewolucja Mourinho w pomocy Realu? Kaka na sprzedaż?

Trener Realu Madryt, Jose Mourinho, być może zdecyduje się na sprzedaż Kaki. Portugalczyk jest gotowy na wysłuchanie ofert z klubów, które chciałyby kupić Brazylijczyka. Ewentualny transfer miałby zwolnić miejsce w pomocy ?Królewskich? Sami Khedirze i Mesutowi Ozilowi.

Brytyjska prasa donosi, że Mourinho szykuje rewolucję w pomocy Realu. Od nowego sezonu motorami napędowymi "Królewskich" mieliby być Niemcy - Sami Khedira i Mesut Ozil. Pierwszego Real już kupił, zasilając kasę VFB Stuttagart 14 milionami euro. Ozil jest kolejnym piłkarzem na liście życzeń portugalskiego szkoleniowca.

Dla Realu problemem są wymagania finansowe Kaki. Brytyjska prasa spekuluje, że mógłby je spełnić np. Manchester City, który interesuje się Brazylijczykiem. Kaka dołączył do zespołu latem poprzedniego roku. Mimo gigantycznych pieniędzy, które Real zainwestował w sprowadzenie gwiazdora, ten większość sezonu spędził w klinikach, lecząc kontuzje.

Mourinho jest gotowy poświęcić Brazylijczyka i pieniądze jakie się na niego wydaje, w celu budowy wymarzonego składu. Zainteresowane transferem są angielskie kluby - Manchester City i Chelsea Londyn. Trener Londyńczyków, Carlo Ancelotti, otwarcie przyznaje, że chętnie zjednoczyłby siły ze swoim byłem piłkarzem (obaj panowie współpracowali już w AC Milan). Nie jest jednak pewne, czy transferu będzie chciał właściciel Chelsea, Roman Abramowicz.

Transfer drugiego niemieckiego gwiazdora z brązowej drużyny mistrzostw świata jest kolejnym celem Mourinho. Ozilem interesuje się także odwieczny rywal Realu, FC Barcelona. Głównym zadaniem Portugalczyka jest wciąż detronizacja Katalończyków, dlatego też tak zależy mu na transferze młodego Niemca.

Khedria przeszedł już testy medyczne w Madrycie i ma dołączyć do obozu "Królewskich" w Los Angles.

Mourinho nie skupia się jednak tylko na ofensywnie. Real nadal szuka obrońcy. Po nieudanych rozmowach z Benfiką Lizbona w sprawie transferu Davida Luiza i AC Milan, który nie zgodził się na oddanie Thiago Silvy, wydaje się, że na Santiago Bernabeu może niebawem trafić Ricardo Carvalho. Portugalczyk otwarcie przyznaje, że współpraca z Mourinho jest jego marzeniem.

Wenger: Fabregas zostaje w Arsenalu  ?

Więcej o: