Primera Division. Carvalho chce dołączyć do Mourinho w Realu

Obrońca Chelsea Ricardo Carvalho mówi, że jego marzeniem byłoby dołączyć do Jose Mourinho w Realu Madryt. Mourinho był jego trenerem w Chelsea i w FC Porto

- Jeżeli byłaby możliwość dostania się do Realu Madryt, wyruszyłbym tam bezzwłocznie, popłynąłbym wpław albo pobiegł - powiedział piłkarz.

- To byłoby marzenie, móc zagrać dla Realu, który uważam za najlepszy klub na świecie i wypełniać rozkazy najlepszego trenera w historii futbolu - smali cholewy 32-letni reprezentant Portugalii.

- Z Mourinho przeżyłem dwa wyśmienite etapy w Porto i Chelsea. Możliwość wygrania kolejnej Ligi Mistrzów z nim w Realu Madryt byłaby niesamowita - dodaje.

Carvalho wygrał ze swoim byłym trenerem Ligę Mistrzów w 2004 r. w Porto. Potem przeszedł z Mourinho do Chelsea za ok. 20 mln euro. W zeszłym sezonie nie znalazł jednak uznania Carla Ancelottiego.

- To najgorszy rok mojego życia - powiedział o sezonie, w którym trapiły go też kontuzje i w którym wystąpił tylko w 18 spotkaniach.

Mourinho poprowadził za to Inter Mediolan do zwycięstwa w Lidze Mistrzów oraz Serie A, a także w Pucharze Włoch. W blasku i chwale zwycięzcy przybył do wicemistrza Hiszpanii.

W "Królewskich" otrzymał czteroletni kontrakt i cel wygrania Ligi Mistrzów w ciągu dwóch lat.

Sporo chętnych na Hernanesa ?

Więcej o: