Transfery. Liverpool i Manchester United chcą Hernanesa

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się Hernanes, który miał przejść do któregoś z klubów włoskich, ale Liverpool i Manchester United także zainteresowani są wydaniem 8,4 mln funtów na Brazylijczyka

25-letni pomocnik Anderson Hernanes de Carvalho Andrade Lima występuje obecnie w Sao Paulo. Zainteresowane nim są również Milan, Lazio i Palermo, ale nie chcą one zgodzić się na kwotę, jakiej żąda klub.

- Tylko oferta z Lazio jest poważna i wiem, Sao Paulo rozważy ją w najbliższych dniach - mówi jego agent, Joseph Lee.

- Jestem piłkarzem, który na boisku uwielbia myśleć - mówi o sobie Hernanes. - Moimi największymi zaletami są zapewne drybling i mocne uderzenie - uważa piłkarz, który w swojej lidze uważany jest za jednego z najlepszych technicznie zawodników i potrafi grać równie dobrze obiema nogami. Może też z powodzeniem grać na każdej pozycji w pomocy.

Piłkarz znalazł się na liście 50 wschodzących gwiazd "The Times". W 2005 r. przebił się z akademii Sao Paulo do pierwszego składu, strzelając 3 gole w 16 występach (6 od pierwszej minuty). Następnie został wypożyczony do Santo Andre, gdzie zdobył 6 bramek w 22 meczach (7 od początku).W kolejnym sezonie w Sao Paulo wystąpił 31 razy (tylko 2 razy nie od pierwszego gwizdka). Jego zespół zdobył mistrzostwo. W następnym roku je obronił, a Hernanes został piłkarzem roku w Brazylii i zaliczył swój jedyny występ w reprezentacji - w wygranym 1:0 towarzyskim meczu ze Szwecją.

Swoją grą na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, gdzie z drużyną zdobył brązowy medal, przyciągnął też uwagę Barcelony. W bieżącym sezonie w 8 występach (raz z ławki) strzelił jednego gola. W Copa Libertadores zdobywał jednak bramki w obu ćwierćfinałach z Cruzeiro, pomagając swojej ekipie awansować do następnej rundy.

Joe Cole tak dobry, jak Messi? 

Więcej o: