Transfery. Joe Cole w Liverpoolu

Były piłkarz Chelsea Londyn podpisał z ?The Reds? czteroletni kontrakt. Na Anfield Road przeniósł się na zasadzie wolnego transferu. Cole jest pierwszym piłkarzem sprowadzonym do Liverpoolu przez nowego szkoleniowca zespołu Roy'a Hodgsona.

Anglik zaakceptował warunki kontraktu i przez najbliższe dwa dni zostanie poddany testom medycznym. Jak podał "The Guardian" The Reds zaproponowali piłkarzowi zarobki w wysokości 90 tysięcy funtów tygodniowo . O reprezentanta Anglii starały się również Arsenal i Toottenham. Mimo, że zespoły te zagwarantowałyby Cole'owi występy w Lidze Mistrzów, piłkarz zdecydował się grać w przyszłym sezonie w mieście Beatlesów.

Cole rozstał się z Chelsea dość niespodziewanie. Jak zapewniał na to, że nie przedłużył kontraktu z "The Blues" nie miały wpływu ani osoba szkoleniowca Carlo Ancelottiego ani kwestie finansowe. - Nie chodziło o pieniądze i o trenera. uwielbiam Carlo Ancelottiego. Uważam, że jest świetnym gościem i najlepszym trenerem. Spędziłem w Londynie wspaniały czas. Tamtejsi kibice są niesamowici. Kiedyś powiem dlaczego nie gram już w Chelsea, ale teraz to nie jest odpowiedni moment - przyznał tajemniczo piłkarz.

Cole w czasie swojej siedmioletniej gry w Chelsea zdobył trzy mistrzostwa Anglii. W repereznetacji rozegrał 56 spotkań, w których zdobył 10 goli.

Cannavaro: To może być koniec Terry'ego w reprezentacji  ?

Więcej o: