Transfery. Chelsea rozważa kupno Neymara za 25 milionów funtów

Chelsea Londyn rozważa kupienie 18-letniego Neymara grającego obecnie w barwach Santos. Jeżeli prawdziwe są plotki o przygotowywanej ofercie wysokości 25 milionów funtów, to brazylijski napastnik ma szanse stać się najdroższym obecnie nastoletnim piłkarzem na świecie.

18-letni Neymar ma za sobą świetny sezon w Santosie i znalazł się w szerokiej kadrze Brazylii na mundial. Dunga ostatecznie nie postawił na nastolatka, ale to nie zniechęciło Anglików.

Obecny kontrakt Neymara z Santosem wygasa dopiero w 2014 roku. Zawodnik ma w kontrakcie klauzulę, pozwalającą mu odejść za 28,4 miliona funtów, i klub oficjalnie nie zamierza sprzedać go taniej.

- Chelsea chce chłopaka, ale woli by najpierw nabrał trochę doświadczenia w innym angielskim klubie - mówi anonimowy informator serwisu Soccernet. - Oferta powyżej 20 milionów funtów powinna zachęcić Santos do transferu - dodaje.

Zgodnie z brazylijskim prawem, zawodnik może opuścić kraj po ukończeniu 18 lat, co oznacza, że obecne okno transferowe jest pierwszym, w którym można kupić Neymara. Pewną przeszkodą może być jednak fakt, że 40% udziałów w karcie zawodnika ma grupa inwestorów i trzeba by je od nich odkupić.

Agentem nastolatka jest Wagner Ribeiro, który pilotował transfer Robinho do Realu w 2005 roku. Madrycki klub zapłacił wówczas Santosowi 34 miliony dolarów.

Gwiazda mundialu zagra w Napoli ?

Więcej o: