Transfery. Marquez dołączy do Henry'ego ?

Meksykański obrońca, zawodnik Barcelony - Rafael Marquez może pójść w ślady Thierry Henry'ego. Francuz prawdopodobnie w przyszłym sezonie zagra w MLS, w drużynie New York Red Bulls. Południowoamerykański piłkarz, jest na celowniku nowojorskiego klubu. Dyrektor sportowy NYRB, Erik Soler : - Nie mogę komentować tej sprawy.

Według hiszpańskiej gazety Sport, transfer Henry' ego do amerykańskiej drużyny jest już przesądzony, a oficjalne oświadczenie w tej sprawie "Czerwone Byki" wydadzą lada moment. Do francuskiej gwiazdy dołączyć miałby właśnie Marquez. Dyrektor sportowy zespołu, Erik Soler w wypowiedziach do prasy, zastrzegł, że jego klub czyni wszelkie starania, aby do Nowego Jorku ściągnąć jeszcze jednego piłkarza o "wielkim nazwisku".

Soler zapytany przez dziennikarzy, czy tą drugą osobą, która w tym oknie transferowym miałaby przejść do MLS, grała razem z Francuzem w jednej drużynie, Amerykanin nie potwierdził, ani nie zaprzeczył. - Nie mogę komentować tej sprawy - powiedział.

Meksykanin trafił do Barcelony w 2003 roku z AS Monako, za 5 milionów euro. W barwach Katalończyków wystąpił do tej pory 163 razy, zdobywając 9 bramek. Marquez jest nominalnym obrońcą, grał też na pozycji defensywnego pomocnika.

Henry w MLS

Więcej o: