Transfery. Ajax podał cenę Suareza

Ajax Amsterdam wycenił Luisa Suareza na 35 milionów funtów. Zainteresowany kupnem Urugwajczyka jest Manchester United. Świetna postawa Suareza na mundialu oraz kapitalny zeszły sezon w Ajaxie, spowodowały, że włodarze z Old Trafford, chcieli by mieć piłkarza holenderskiej ligi u siebie w składzie

Suarez w zeszłym sezonie w Ajaxie w 48. spotkaniach strzelił 49 goli. Mimo tak świetnej postawy klub z Amsterdamu postanowił go sprzedać. Amsterdamczycy mają nadzieję na wysoki zarobek z kwoty odstępnego.

Młody Urugwajczyk na kończącym się w niedzielę mundialu w 6 występach, zdobył 3 bramki (2. Korei Południowej, Meksykowi 1.) wszystkie w meczach grupowych. Do historii futbolu przejdzie jego zagranie ręką, przez Afrykanów nazywane "ręką diabła".

W ostatnich minutach meczu ćwierćfinałowego, w którym Urugwaj spotkał się z Ghaną, Suarez uratował remisowy wynik, dający dogrywkę, a w konsekwencji karne. Gdy jeden z piłkarzy z Ghany strzelał na pustą bramkę, Urugwajczyk, piłkarz z pola obronił strzał ręką. Sędzia podyktował rzut karny, a napastnika usunął z boiska. Asamoah Gyan wykonujący jedenastkę chybił, a Suarez stał się bohaterem w swoim kraju. W Afryce stał się wrogiem publicznym numer 1, bo wyeliminował z mundialu ostatnią drużynę z Czarnego Lądu.

Skąd te informacje ? - Ferguson

Więcej o: