Transfery. Laurent Koscielny piłkarzem Arsenalu. Zagra u Smudy?

Arsenal oświadczył na swojej oficjalnej stronie internetowej, że klub pozyskał Laurenta Koscielnego z Lorient. Według niepotwierdzonych informacji utalentowany obrońca kosztował 10 milionów euro. Koscielny ma polskie korzenie i zdobył wszystkie dokumenty potrzebne do zdobycia obywatelstwa, dzięki któremu mógłby reprezentować barwy biało-czerwonych na Euro 2012.

Dziadek urodzonego we Francji piłkarza był Polakiem, więc Koscielny może występować w reprezentacji prowadzonej przez Franciszka Smudę. Na razie będzie grał w Londynie, gdzie są też Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny. Koscielny nigdy nie otrzymał powołania do reprezentacji Francji, więc na drodze do Polski nie stoją żadne przeszkody prawne.

Wcześniej 24-latek grał w Lorient, a w sezonie 2009/10 zaliczył dokładnie 40 występów i został uznany jednym z najlepszych obrońców Ligue 1. - Gra na środku defensywy i ma wielkie umiejętności. Jest silny i bardzo szybko się rozwija. Pokazał też, że ma mocną psychikę, walczy i nigdy się nie poddaje. Będzie bardzo wartościowym zawodnikiem - chwalił nowego gracza menedżer Arsenalu, Arsene Wenger.

Kilka słów powiedział też sam Koscielny. - Jestem bardzo podekscytowany tym transferem. Są jednym z największych zespołów w Europie, a w składzie znajduje się wielu świetnych piłkarzy. Nie mogę doczekać się występów w Premier League i Lidze Mistrzów. Ponadto, Arsene Wenger znajduje się wśród najlepszych trenerów na świecie i chcę zaimponować zarówno jemu, jak i kibicom Kanonierów - zapewnił.

Obrońca zagra z numerem 6 na koszulce. Szansę na debiut otrzyma podczas Emirates Cup 2010 - turnieju towarzyskiego, który zostanie rozegrany pomiędzy 31 lipca a 1 sierpnia. Do Londynu przyjadą ekipy AC Milan, Celtiku Glasgow i Olympique Lyon.

Kamil Glik w US Palermo ?

Więcej o: