Transfery. Forlan nie wróci do Premier League

Napastnik reprezentacji Urugwaju Diego Forlan wykluczył możliwość powrotu do Premier League, po tym jak zainteresowanie nim wykazał Tottenham. Zdobywca trzech bramek w RPA występował już na angielskich boiskach w barwach Manchesteru United.

Diego Forlan przez dwa sezony bronił barw Manchesteru United, ale w 2004 roku przeniósł się na Półwysep Iberyjski, do Villareal. Od 2007 broni barw Athletico Madryt. W sezonie 2008/2009 zdobył tytuł króla strzelców hiszpańskiej Primiera Division. Rok później wygrał wraz z Athletico rozgrywki Ligii Europejskiej, strzelając w finale dwa gole.

Na boiskach RPA Forlan zdobył trzy bramki i przyczynił się do awansu swojej reprezentacji do półfinału mistrzostw świata. Dobre występy wzbudziły zainteresowanie angielskich klubów. Menedżer Suprs, Harry Redknapp potwierdził w zeszłym tygodniu, że jego klub chciałby pozyskać urugwajskiego napastnika.

- Tottenham to klub, który zmierza w dobrą stronę, ale nie jestem zainteresowany powrotem na wyspy - przyznał Forlan.

- W Hiszpanii jest dużo cieplej i tu jest mój dom. Mamy w Athletico wspaniały zespół i chcemy być w pierwszej czwórce. Będę mógł grać z wspaniałymi młodymi piłkarzami, co mnie bardzo ekscytuje. Nigdy już nie zagram w Anglii, ale wciąż z Premier League łączy mnie kilka dobrych wspomnień - zakończył spekulacje napastnik Urugwaju.

We wtorek Forlan wraz z drużyną zmierzą się z Holandią. Stawką pojedynku jest awans do finału mistrzostw świata. Relacja zczuba i na żywo w Sport.pl o 20.30

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca i Michała Pola

Więcej o: