Transfery. Abramowicz daje 60 mln funtów za Torresa

Chelsea Londyn jest poważnie zainteresowana kupnem Fernando Torresa. Roman Abramowicz jest gotów zapłacić za napastnika Liverpoolu 60 milionów funtów - donoszą brytyjskie media. Byłby to rekordowy transfer w angielskiej lidze.

60 milionów funtów, które oferuje Rosjanin to i tak o 10 milionów za mało. W kontrakcie Hiszpana suma odstępnego ustalona jest na 70 mln funtów.

Obecnie napastnik reprezentacji Hiszpanii skupia się na środowym meczu półfinałowym z reprezentacją Niemiec. Jego przyszłość klubowa jest jednak wciąż niepewna. Agent piłkarza odmówił zapewnienia, że jego klient pozostanie w Liverpoolu. Zapowiadany transfer do Barcelony prawdopodobnie nie dojdzie jednak do skutku.

Właściciel Chelsea Roman Abramowicz poleciał do RPA, żeby spotkać się z Torresem i porozmawiać o rekordowym kontrakcie. Nie od dziś wiadomo, że Rosjanin lubi sprowadzać na Stamford Bridge wielkie talenty i potrafi za nie płacić wielkie sumy. Torres jest podobno jego głównym celem transferowym na ten rok.

Nowy trener The Reds, Roy Hodgson, ma przed sobą ciężkie zadanie. Z klubu prawdopodobnie odejdą dwie największe gwiazdy - Fernando Torres i Steven Gerrard. Liverpool jest również bardzo zadłużony. Amerykańscy właściciele klubu - Tom Hicks i George Gillett prawdopodobnie zgodzą się na transfery, które podreperowałyby kondycję finansową drużyny z Anfield Road.

Niemcy do Hiszpanów: zapomnijcie o finale Euro 2008! Jesteśmy silni jak wy

Fabregas czuje, że musi dołączyć do Barcelony ?

Więcej o: