Liga Angielska. Yaya Toure najlepiej zarabiającym piłkarzem w historii Premier League

Według angielskiej gazety News of the World, Yaya Toure, który przeszedł z Barcelony do Manchesteru City, jest najlepiej opłacanym piłkarzem Premier League. Na konto Piłkarza z Wybrzeża Kości Słoniowej, który od tego sezonu będzie grał z rodzonym bratem w jednym klubie, ma wpływać co tydzień 185 tysięcy funtów. Kwota ta ma ulec zmianie, gdy w życie wejdzie nowe prawo podatkowe i wzrosnąć do 221 tysięcy funtów.

Dwudziestosiedmiolatek przeszedł z Barcelony do Manchesteru City za 24 miliony funtów i podpisał pięcioletni kontrakt opiewający na kwotę 55,6 miliona. Oprócz 221 tysięcy funtów tygodniowo piłkarzowi przysługuje również 1.56 miliona funtów rocznie, za prawa do wizerunku oraz bonus wysokości 823 tysięcy, za awans do Ligi Mistrzów.

 

Ponadto Toure zgarnie 412 tysięcy funtów jeśli uda mu się wygrać najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe na świecie. Do tego dochodzą premie za wygranie Premier Leauge i zdobycie pucharu Anglii. Wszystkie dodatki do podstawowej pensji są nie opodatkowane. Pomocnik z Wybrzeża Kości Słoniowej w zeszłym sezonie wyszedł w podstawowym składzie Barcelony tylko 13 razy. Przejście Toure do Manchesteru City, to trzeci transfer tego lata angielskiej drużyny. Wcześniej do składu The Citizens trafił z Valencji za 24 miliony David Silva, a z Hamburga Jerome Boateng (11 milionów).

To nie koniec zmian na Hyde Road. Włodarze klubu z Manchesteru dopinają transfer Jamesa Milnera z Aston Villi. Piłkarz ten miałby przejść do Manchester City za 25 milionów.

Toure dołączył do Toure

Więcej o: