Transfery. Europejskie kluby zainteresowane kadrowiczami "Bafana - Bafana"

Zawodnicy reprezentacji RPA, mimo braku wyjścia z grupy na Mistrzostwach Świata, wzbudzili zainteresowanie drugoplanowych klubów europejskich. Najbardziej pożądani są Tsepo Masilela, Katlego Mphela, Moneeb Josephs, Thanduyise Khuboni oraz Reneilwe Letsholonyane.

Masilela, który dotychczas występował w izraelskim Maccabi Haifa znajduje się w kręgu zainteresowań m.in. angielskiego West Bromwich Albion. Piłkarz ma jeszcze dwuletni kontrakt, ale klub z Premier League rozpoczął już negocjacje z Izraelczykami w sprawie wykupu. Ci z kolei zadeklarowali, że nie będą blokowali transferu, jeśli oferta będzie korzystna finansowo.

Z kolei Mphelę występującego na co dzień w południowo-afrykańskiej drużynie Mamelodi Sundowns, chętnie widziałoby u siebie Birmingham. Według nieoficjalnych doniesień Anglicy złożyli już nawet ofertę za napastnika, który bardzo chce grać w Europie.

Duńskie kluby są zainteresowanie sprowadzeniem pomocnika Letsholonyane, a belgijskie Lierse SK chce wykupić Siboniso Gaxę. Menedżerowie czekają już tylko na koniec tunieju, by zacząć składać pierwsze oficjalne oferty klubom z RPA.

Zobacz jak "Bafana - Bafana" grali na mundialu - statystyki Sport.pl ?

Więcej o: