Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Arsenal zainteresowany kupnem utalentowanego bramkarza z Francji

Francuskie media podają, że Arsenal zamierza kupić bramkarza AS Monaco Stephane'a Ruffiera. Sprowadzenie 23-letniego golkipera sondują również Juventus, Napoli i Bayern.

Nie jest tajemnicą, że Arsene Wenger rozgląda się za nowym bramkarzem. Występujący w drużynie Kanonierów Łukasz Fabiański i Manuel Almunia popełniają masę rażących błędów, które uniemożliwiają walkę o mistrzostwo Anglii. Dlatego na liście życzeń francuskiego trenera znalazł się jego 23-letni rodak.

Ruffier jest bramkarzem Monaco od 2005 roku ale miejsce między słupkami bramki zajął dopiero w poprzednim sezonie. Mimo to, Francuz już szuka nowych wyzwań - gra w Arsenalu, pod batutą Arsene'a Wengera byłaby dla niego olbrzymim progresem.

23-latek spełnia wszystkie wymogi szkoleniowca Kanonierów - jest młody, można wiązać z nim długoterminowe plany. Arsenal potrzebuje bramkarza pewnego, który rozegrałby wszystkie spotkania w lidze na podobnym poziomie. Huśtawka formy Almunii i Fabiańskiego, którym brakowało stabilizacji na linii bramkowej oraz pewności siebie, przyniosło opłakane skutki - wiele ich błędów decydowało o wynikach spotkań. Od przyszłego sezonu ma się to zmienić, a jakość w bramce Arsenalu ma zagwarantować Ruffier.

Lorient godzi się na transfer - Koscielny już wkrótce w Arsenalu ?

Więcej o: