Ligue 1. Ludovic Obraniak bliski przejścia do PSG

PRZEGLĄD PRASY: Piłkarz reprezentacji Polski Ludovic Obraniak może trafić do Paris Saint-Germain. Paryżanie szukają lewego pomocnika, więc sprawa transferu Obraniaka nabrała przyspieszenia - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

Drużyna PSG ma ponoć trzech kandydatów do gry na lewej flance. Obok Obraniaka w grę wchodzi także kupno Brazylijczyka Nene grającego w Monaco oraz Sylvaina Marveauxa z Rennes. Według Przeglądu Sportowego działacze ze stolicy Francji są niezwykle zdeterminowani do sprawadzenia Nene, ale to nie znaczy, że rezygnują z Obraniaka.

Rozmowy pomiędzy PSG i Monaco stoją w martwym punkcie. Paryżanie oferowali pieniądze w granicach 3-4 milionów euro, ale sternicy Monaco nie chcą nawet słyszeć o takich niskiej kwocie odstępnego.

Dlatego sprowadzenie Ludovica Obraniak wydaje się być idealną alternatywą. Za rok kończy mu się kontrakt i będzie zdecydowanie tańszy. Reprezentant Polski mógłby np. skorzystać z Prawa Webstera - wtedy kosztowałby około 500-700 tysięcy euro. Problem w tym, że według przepisów, prawo to nie obejmuje transferów między klubami z tej samej ligi. Obraniakiem interesują się również Auzerre, Saint-Etienne, VFL Stuttgart oraz Galatasaray Stambuł

Będzie ciężko zmienić klub... Ireneusz Jeleń zostanie w Auxerre? 

Więcej o:
Copyright © Agora SA