Transfery. 40 mln za Fabregasa, albo Barca bierze Ozila

Barcelona zaoferowała Arsenalowi 40 mln euro za Cesca Fabregasa. Jeśli Arsene Wenger nie zgodzi się na tę kwotę, zespół z Katalonii zdecyduje się na transfer objawienia reprezentacji Niemiec na mundialu, Mesuta Ozila - donoszą hiszpańskie media.

Już od dawna mówi się, że Cesc Fabregas jest bardzo blisko podpisana kontraktu z Barceloną. Przed mundialem zrobił to David Villa, lecz finalizacja transakcji z Arsenalem nie może dojść do skutku. Barca oferuje Londyńczykom 40 mln euro. Nieoficjalnie mówi się, że jest to ostateczna oferta ze strony hiszpańskiej. Media donoszą, że przez przedłużające się rozmowy z Wengerem, mistrz Hiszpanii powoli traci cierpliwość.

Młody Niemiec swoją postawą na mistrzostwach świata w RPA (a szczególnie w meczu z Anglią) sprowadził na siebie zainteresowanie najlepszych europejskich klubów, takich jak Manchester United, Chelsea Londyn czy Arsenal Londyn. Piłkarza Werderu Brema, chce także pozyskać Manchester City. We wtorek jednak agent piłkarza przyznał, że Ozil jest od zawsze wielkim fanem drużyny z Katalonii.

Ozilowi kontrakt z Werderem kończy się w przyszłym sezonie. Po mistrzostwach świata Niemiec tureckiego pochodzenia bardzo chce zmienić klub. Według doniesień hiszpańskiej prasy odrzuci jednak oferty z Premiership i zdecyduje się na przeprowadzkę do Katalonii. Jego dotychczasowy klub nie powinien stwarzać problemów - nie będzie ryzykował oddania go za darmo w przyszłym sezonie.

Real chce Gerrarda - oferuje 20 mln funtów ?

Więcej o: