Transfery. Fabiano marzy o grze dla Manchesteru United

Brazylijski snajper Luis Fabiano oznajmił, że po powrocie z RPA zastanowi się nad ofertami Manchesteru United i AC Milan. Strzelec dwóch bramek dla ?canarinhos? w meczu z WKS stwierdził jednocześnie, że nie interesuje go gra dla Tottenhamu.

Sprawdź profil Luisa Fabiano na Sport.pl ?

Fabiano mówi, że jego odejście z Sevilli jest niemal przesądzone. Najbardziej konkretną ofertę piłkarz otrzymał do tej pory z Tottenhamu, ale jego zdaniem transfer do klubu z White Hart Lane byłby krokiem wstecz.

- Wiem, że moja przyszłość musi wyjaśnić się w najbliższym czasie, ale dopóki mam realną szansę na zdobycie mistrzostwa świata, koncentruję się tylko na tym. Wiem jedno. Nie przedłużę kontraktu z Sevillą. - powiedział Fabiano w wywiadzie dla "Daily Star Sunday". - Teraz, w wieku 29 lat, przyszedł najwyższy czas na to, żebym dołączył do klubu, który walczy o najwyższe cele.

Napastnik reprezentacji Brazylii weźmie pod uwagę tylko oferty z najbardziej renomowanych klubów. - Z całym szacunkiem do Tottenhamu, to nie jest klub, z którym mógłbym w najbliższych sezonach walczyć o mistrzostwo Anglii, czy triumf w Lidze Mistrzów. Równie dobrze mógłbym pozostać w Sevilli, która zresztą ma lepszą pozycję na arenie międzynarodowej niż angielski klub.

- Do wyboru pozostały mi Manchester United i AC Milan - mówi Luis Fabiano, który jednocześnie sugeruje, że najbardziej odpowiada mu kierunek brytyjski. - To drużyny z najwyższej półki i tylko takie biorę pod uwagę. Mogę też uczciwie powiedzieć, że styl gry Premier League bardzo mi odpowiada, a perspektywa gry u boku Wayne'a Rooneya musi być atrakcyjna dla każdego napastnika na świecie.

Fabiano w samych superlatywach wypowiada się również o Alexie Fergusonie. - Ten trener to urodzony zwycięzca, a jego piłkarze są jednymi z niewielu, którzy rok do roku biją się o najwyższe cele. Myślę, że dla takiego zespołu mógłbym zdobywać wiele bramek.

- Jak tylko mistrzostwa świata dobiegną końca, zdecyduję o swojej przyszłości - zakończył 29-letni napastnik.

Kontuzja Felipe Melo ?

Więcej o: