Transfery. Schweinsteiger przejdzie do Realu?

Jeśli rozmowy w sprawie pozyskania Stevena Gerrarda zakończą się fiaskiem, Jose Mourinho planuje ściągnąć do Realu Madryt Bastiana Schweinsteigera - donosi hiszpański "As".

Na Santiago Bernabeu ostatecznie porzucono pomysł transferu Cesca Fabregasa. Powodem jest zbyt wysoka cena piłkarza Arsenalu. Mourinho wciąż marzy jednak o Gerrardzie, ale jeśli transakcja się nie powiedzie, awaryjnym rozwiązaniem ma być zakontraktowanie Schweinsteigera.

25-leni pomocnik do 2012 roku związany jest umową z Bayernem Monachium, a cena odstępnego zapisana w kotrakcie to 55 milionów euro. Zdaniem hiszpańskich dziennikarzy, suma za którą mistrz Niemiec zgodziłby się oddać piłkarza oscyluje jednak bliżej 30 milionów.

Trudno wyrokować czy monachijczycy zasiądą do rozmów z Realem, bo zarząd obecnego pracodawcy Schweinsteigera myśli o przedłużeniu umowy z piłkarzem zaraz po mistrzostwach świata. Jeśli Bayern będzie chętny do negocjacji, ale podyktuje za piłkarza zbyt wygórowaną cenę, z pomysłu może też wycofać się Jose Morinho, który nie chce szastać pieniędzmi. - Jeśli Schweinsteiger okaże się zbyt drogi, wymyślę coś innego - powiedział szkoleniowiec "Królewskich".

Więcej o: