Transfery. Koscielny przed końcem mundialu w Arsenalu?

Menedżer Arsenalu Londyn, Arsene Wengere, zapewnił, że jeszcze przed zakończeniem piłkarskich mistrzostw świata w RPA w zespole pojawi się nowy obrońca. Celem Kanonierów jest Laurent Koscielny - francuski piłkarz, starający się o polskie obywatelstwo.

Trzeci zespół ostatniego sezonu Premier League szuka wzmocnień. Menedżer Londyńczyków skupia się przede wszystkim na linii defensywnej, w której podstawowymi graczami do tej pory byli Sol Campbell, William Gallas i Mikael Silvestre. Wszystkim kończą się jednak umowy.

Arsenal ma zaproponować nowe kontrakty swoim dotychczasowym piłkarzom, ale będzie również musiał poszukać wzmocnień. Powodem jest bardzo słaba gra linii defensywnej pod koniec sezonu, do której zarówno kibice jak i sam Wenger mieli dużo zastrzeżeń. Błędy obrońców, a także polskiego bramkarza Łukasza Fabiańskiego nie pozwoliły Kanonierom walczyć o upragnione mistrzostwo Anglii, którego nie zdobyli od sześciu lat.

Londyński klub jest zainteresowany pozyskaniem Laurenta Koscielnego z Lorient, za którego władze klubu będą musiały wyłożyć 8,3 mln funtów.

Laurent Koscielny urodził się we Francji, ale ma dziadka Polaka i podobno zgromadził już wszystkie potrzebne dokumenty, aby starać się o polskie obywatelstwo.

Wenger przyznał, że myślał o innym graczu, ale Koscielny sprawił na nim bardzo dobre wrażenie.

- Nie jesteśmy blisko podpisania umowy. Na razie nie komentujemy. Ale przed zakończeniem mistrzostw na pewno wzmocnimy obronę - powiedział menedżer Arsenalu.

Elia zabłysnął na MŚ i przyciągnął gigantów ?

Więcej o: