Transfery. Benayoun przechodzi z Liverpoolu do Chelsea

Yossi Benayoun zaakceptował warunki czteroletniego kontraktu w Chelsea - donosi izraelska stacja sportowa ?Sport 5?. 30-letni pomocnik przenosi się z Liverpoolu na Stamford Bridge, gdzie zastąpi Joe Cole'a. Władze klubu nie przedłużą z nim kończącego się kontraktu i dały mu wolną rękę w szukaniu nowego klubu.

Benayoun już w poprzednim tygodniu deklarował, że trener "The Blues" Carlo Ancelotti jest zainteresowany jego sprowadzeniem: - Ancelotti chce mnie na kolejny sezon i teraz wszystko zależy od Liverpoolu - mówił Izraelczyk.

Klub z Londynu będzie musiał zapłacić za pomocnika około sześciu milionów funtów, czyli o jeden milion więcej niż Liverpool zapłacił za niego w 2007 roku. Benayoun przeszedł wówczas na Anfield Road z West Hamu. Mimo, że Rafael Benitez nie stawiał na niego regularnie, to w zakończonym sezonie zdobył dla "The Reds" dziewięć bramek we wszystkich rozgrywkach.

W Chelsea Benayoun zastąpi Cole'a, którego kontrakt kończy się w lipcu. Władze klubu ze Stamford Bridge nie są zainteresowane jego przedłużeniem i reprezentant Anglii może szukać sobie nowego klubu. Jego zarobki są wyższe, niż oczekiwania finansowe Benayouna, więc włodarze klubu są zdania, że zrobiły dobry interes.

Odejdzie kolejny pomocnik "The Reds"? Gerrard może trafić do Realu ?

Więcej o: