Transfery: Gerrard po mundialu w Realu Madryt?

Siódmy zespół minionego sezonu Premier League - Liverpool czeka na propozycję Realu Madryt, który jest zainteresowany transferem kapitana angielskiej reprezentacji Stevena Gerrarda - pisze hiszpańska prasa. "Królewscy" podobno mają złożyć "The Reds" ofertę nie do odrzucenia.

Hiszpańska gazeta Sport spekuluje, że do transferu Anglika może dojść zaraz po mistrzostwach świata w RPA. Gerrard miałby opuścić Anfield Road i przenieść się do nowego zespołu Jose Mourinho w ramach "zmiany klimatu" na Santiago Bernabeu. "Królewscy" podobno mają złożyć Liverpoolowi ofertę nie do odrzucenia.

Mourinho zgodził się na transfer Gerrarda. Sport spekuluje, że teraz "Królewscy" zrobią wszystko, żeby sprowadzić 30-letniego Anglika do Madrytu. Anglik może zgodzić się na ofertę Realu po słabym sezonie Liverpoolu, który zajął w Premier League dopiero siódme miejsce. Dodatkowo, z Anfield Road pożegnał się wieloletni trener "The Reds" Rafael Benitez, który teraz będzie trenerem Interu Mediolan. Gerrard w minionym sezonie strzelił dla Liverpoolu 11 goli w 46 meczach. Jego obecny kontrakt wygasa po sezonie 2012/2013.

Po odejściu Beniteza, trenerem "The Reds" ma zostać Kenny Dalglish, równie szanowany w Liverpoolu jak Gerrard. Dalglish ma spotkać się z Anglikiem jeszcze podczas finałów mistrzostw świata w RPA, aby przekonać go do pozostania na Anfield Road. W pierwszym meczu na mundialu Anglicy tylko zremisowali z Reprezentacją USA 1-1 . Gerrard otworzył wynik już w 4 minucie, ale Anglikom nie udało się wygrać inaugurującego meczu.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca i Michała Pola

Więcej o: