Transfery. Micanski ustalił warunki z Kaiserslautern

PRZEGLĄD PRASY. Czołowy strzelec Ekstraklasy - Iljan Micanski z Zagłębia Lubin ustalił już warunki indywidualnego kontraktu z 1. FC Kaiserslautern - czytamy w "Przeglądzie Sportowym". O tym, czy Bułgar zostanie piłkarzem beniaminka Bundesligi, przesądzi jednak decyzja Słowaka Stanislava Sestaka, którego transfer jest priorytetem dla "Czerwonych Diabłów".

WIDEO: Micanski jak Maradona ?

Bramkostrzelny napastnik strzelił w tym sezonie 14 goli w 30 meczach, co dało mu drugą pozycję w klasyfikacji strzelców - tuż za Robertem Lewandowskim z Lecha Poznań. Nic więc dziwnego, że interesują się nim kluby zagraniczne. Oprócz Bochum sprowadzić Micanskiego chciał także austriacki Rapid Wiedeń.

Bułgar woli jednak silniejszą Bundesligę - mimo, że drużyna ze stolicy Austrii będzie grać w Lidze Europejskiej. Napastnik Zagłębia był już w Kaiserslautern, gdzie z dyrektorem klubu ustalił warunki kontraktu. Klub z Lubina może zarobić na transferze 600 tysięcy euro.

Dojdzie do tego tylko wówczas, gdy oszczędny beniaminek nie zatrudni Stanislava Sestaka ze zdegradowanego Bochum. Słowak chce opuścić klub, ale ostateczną decyzję podejmie dopiero po Mistrzostwach Świata, na których zagra ze swoją drużyną narodową.

Wszystko o Zagłębiu Lubin - czytaj na Sport.pl ?

Więcej o: