Transfery. Robinho za Ibrahimovicia?

Jak podaje hiszpański dziennik "Marca" powołując się na brytyjski tabloid "Daily Mail" Manchester City byłby zainteresowany wymianą z Barceloną. Do Manchesteru miałby trafić Zlatan Ibrahimović, w przeciwnym kierunku powędrowałby Robinho.

Priorytetem działaczy City jest ściągnięcie Fernando Torresa z Liverpoolu. Hiszpański napastnik ma jednak oferty z innych czołowych klubów Europy, które poza grą w prestiżowej Premier League, kuszą go grą w Lidze Mistrzów. Tego klub z Manchestery zaoferować mu nie może, dlatego aktywnie poszukuje innych opcji.

Jedną z nich jest ściągnięcie Zlatana Ibrahimovicia z Barcelony, którego trener Roberto Mancini zna bardzo dobrze. Szwed grał u niego, gdy Włoch prowadził Inter Mediolan. W zamian za Ibrahimovicia do Barcelono miałby powędrować Robinho. Brazylijczyk jest obecnie na wypożyczeniu w Santosie, ale mówi się coraz częściej o jego powrocie do Europy.

Barcelona wycenia Ibrahimovicia na kwotę 50 milionów euro. Gdyby do stolicy Katalonii przeszedł Robinho Manchester City musiałby dopłacić do niego około 15 mln euro.

Nie wiadomo jeszcze, co o transferze myśli trener Barcelony - Josep Guardiola. Według katalońskiego "Sportu" Barcelona bardzo ostrożnie podchodzi do transferu, poprosiła o czas do namysłu. Mistrzowie Hiszpanii chcą uzyskać jasną deklarację od Ibrahimovicia - czy chce zostać czy odejść. Dopiero wtedy podejmą transferowe kroki.

Kupimy jeszcze dwie lub trzy gwiazdy - mówi prezes Realu Madryt ?

Więcej o: