Transfery. Manchester City gotów, aby uczynić Torresa najbogatszym piłkarzem świata

Właściciele klubu z Manchesteru, chętnie widzieliby napastnika Hiszpanii, Fernando Torresa w swojej drużynie. Zdaniem ESPN włodarze City kuszą młodego Hiszpana rekordowymi zarobkami. Torres mówi jednak ?nie? i wyraża chęć gry w Chelsea.

Według zaufanego źródła, prowadzone są zakulisowe rozmowy między Liverpoolem i The Blues. Obecny klub Hiszpana chciałby dostać za niego 70 milionów funtów. Chelsea ma nadzieję, że 50 milionów wystarczy, aby w przyszłym sezonie Torres zagrał na Stamford Bridge w Londynie.

Manchester City jest w stanie przebić (60 milionów) ofertę tegorocznego mistrza Anglii i zaoferować Hiszpanowi najwyższe wśród piłkarzy zarobki na świecie. Torres, który jeszcze dwa miesiące temu, mówiąc o swojej przyszłości, stwierdził, że jeśli opuści Liverpool, to opuści też Premier League, dziś nieoficjalnie wyraża chęć gry w Chelsea, a ofertę z Manchesteru odrzuca.

Klub, który chce mieć w swoich szeregach Torresa, musi się liczyć z ogromnymi wydatkami, rzędu 200 tysięcy funtów tygodniowo. Do tego dochodzą jeszcze prawa do wizerunku i premie.

Kilka dni temu Liverpoolem rozstał się Rafael Benitez, szkoleniowiec będący ulubieńcem fanów. Decyzja amerykańskich właścicieli drużyny, o zwolnieniu popularnego Rafy, spotkała się z żywiołową reakcją kibiców.

Polacy sprawdzą Hiszpanów ?

Więcej o: