Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Śląsk chce sprowadzić Kaźmierczaka

PRZEGLĄD PRASY. Śląsk Wrocław jest zainteresowany sprowadzeniem piłkarza portugalskiej Vitorii Setubal - Przemysława Kaźmierczaka - donosi "Przegląd Sportowy". Były pomocnik FC Porto ma wysokie wymagania finansowe - w sumie 500 tysięcy euro, ale jest on w zasięgu klubu prowadzonego przez Ryszarda Tarasiewicza.

Trzy lata temu właściciel Pogoni Szczecin sprzedał Kaźmierczaka do FC Porto za 1,5 miliona euro. Piłkarzowi nie udało się wywalczyć miejsca w pierwszym składzie i po jednym sezonie został wypożyczony do angielskiego Derby County. Stamtąd wrócił do Portugalii i ostatni sezon spędził w Vitorii Setubal.

Śląsk mógłby pozyskać pomocnika za darmo, jednak sporo kosztowałyby indywidualne zarobki Kaźmierczaka - za sam podpis chce on 250 tysięcy euro, a drugie tyle chciałby zarabiać rocznie.

Drużynę ze stolicy Dolnego Śląska stać na zatrudnienie tego piłkarza, a jego szczególnym zwolennikiem jest sam Tarasiewicz. Także Kaźmierczak chętnie przeniósłby się do Wrocławia. - To ciekawy kierunek. Wcale nie patrzę tylko na pieniądze. Biorę też pod uwagę otoczkę wokół klubu. Będzie nowoczesny stadion, klub ma tradycję i wielu kibiców - powiedział pomocnik.

Peszko rozważa transfer do VfL Wolfsburg ?

Więcej o: