Transfery. Olympique Marsylia ma pieniądze na kupno Forlana

Olympique Marsylia po mistrzostwie Francji przymierza się do ataku na Europę. Zwycięzcy Ligue 1 są bliscy pozyskania Ireneusza Jelenia z Auxerre, ale mają też poważniejsze plany. Z Atletico Madryt chcą kupić Diego Forlana.

Jak poinformował hiszpański dziennik "AS", Marsylia liczy, że uda jej się pozyskać Forlana za 25 milionów euro. Reprezentant Urugwaju ma w kontrakcie zapis, w związku z którym może odejść za cenę o 11 milionów wyższą. Francuski klub liczy jednak na obniżenie kwoty transferu, ze względu na to, że Atletico nie zakwalifikowało się do Ligi Mistrzów.

Forlan ma za sobą świetny sezon. Zdobył 28 bramek dla Atletico w tym 18 w lidze hiszpańskiej i dwie bramki w zwycięskim finale Ligi Europejskiej z Fulham. Forlana chciałby w Marsylii trener Didier Deschamp.

Kwota transferu to nie jedyny wydatek w związku z Forlanem. Urugwajczyk na pewno nie zgodzi się na zmianę klubu, jeżeli nie otrzyma satysfakcjonującej pensji. Dotychczas rekordowe zarobki w Marsylii otrzymuje Argentyńczyk Gabriel Heinze, który zarabiał 4,5 miliona euro za sezon.

Atak Forlan - Jeleń?

- Rozmawiamy od dłuższego czasu, powinienem być zatwierdzony 10 czerwca - powiedział o transferze do Marsylii w dzienniku "L'Equipe" napastnik reprezentacji Polski Ireneusz Jeleń. Przejście reprezentanta Polski z Auxerre do Olympique jest niemal pewne.

Miesięczna przerwa Ireneusza Jelenia ?

Więcej o: