Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Arsenal chce Koscielnego

Grający na co dzień we francuskim Lorient Laurent Koscielny może trafić latem do Arsenalu Londyn - donosi "L'Equipe". Posiadający polskie korzenie obrońca jest w kręgu zainteresowań selekcjonera polskiej reprezentacji - Franciszka Smudy.

Arsenal zaoferował za jednego z najlepszych obrońców ligi francuskiej prawie pięć milionów euro. Prezes Lorient Loic Fery nazwał tę ofertę "nieadekwatną", gdyż jest gotowy puścić Koscielnego za około 8 milionów. Zainteresowane piłkarzem są także Olympque Lyon, Lille oraz Zenit Sankt Petersburg.

Laurent Koscielny urodził się we Francji, ale ma dziadka Polaka i podobno zgromadził już wszystkie potrzebne dokumenty, aby starać się o polskie obywatelstwo.

Koscielny ma za sobą bardzo udany sezon w barwach francuskiego Lorient, co zostało zauważone przez czołowe europejskie kluby. W minionym sezonie zagrał w 35 meczach we francuskiej Ligue 1, a jego wartość szacowana jest teraz na 8 mln funtów. Wenger podobno jest pod dużym wrażeniem gry 24-letniego obrońcy i robi wszystko, aby ten trafił latem na Emirates Stadium.

Ireneusz Jeleń może trafić do Olympique Marsylia ?

Więcej o: