Transfery. Fabregas chce przejść do Barcelony

Kapitan Arsenalu Londyn chce jak najszybciej przejść do FC Barcelony. - W tej chwili ma on kontrakt z Arsenalem. Mam wrażenie, że angielski klub nie chce go sprzedać, ale w końcu pozwolą mu odejść.- mówi ojciec piłkarza

Fabregas powiedział trenerowi Arsenowi Wengerowi, że chciałby wrócić do Barcelony, miasta w którym się wychował. FC Barcelona chętnie pozyskałaby Cesca i przygotowała wstępną ofertę opiewającą na 30 milionów funtów, jednak Arsenal prawdopodobnie zażąda 10 milionów więcej. Fabregas chce pozostać w dobrych stosunkach z Arsenalem, klubem w którym rozwinął się jako piłkarz. Hiszpanowi szczególnie zależy podtrzymaniu dobrych relacji z Wengerem. - Cesc zawsze odpowiadała praca z Arsenem Wengerem i jesteśmy mu wdzięczni, bo w Arsenalu, nasz syn wyrósł na mężczyznę. - powiedział Fabregas senior.

- W tej chwili ma on kontrakt z Arsenalem. Mam wrażenie, że angielski klub nie chce go sprzedać, ale w końcu pozwolą mu odejść. Nie wiem, jak to się skończy, ale myślę, że należy respektować decyzję i wolę gracza. - mówi ojciec piłkarza. 23-letni piłkarz odrzucił bardziej lukratywne oferty Realu Madryt i Manchesteru City. Dla Fabregasa najważniejsza jest perspektywa bycia bliżej rodziny i przyjaciół. Ponadto młody Hiszpan chciałby odnosić sukcesy na boisku a Arsenal nie zdobył żadnego trofeum przez pięć ostatnich lat. Fabregas senior dodaje - Negocjacje między klubami będą bardzo długie, obie strony będą musiały usiąść kilka razy i porozmawiać, ponieważ sprawa jest skomplikowana. - mówi i zaznacza - Cesc jest obecnie skoncentrowany na reprezentacji Hiszpanii, ale chce podpisać kontrakt i zamknąć sprawę jak najszybciej - kończy ojciec piłkarza.

Więcej o: