Transfery. Yaya Toure odejdzie z Barcelony

Yaya Toure planuje zmienić klub. - Ma 90% szans na odejście z Barcelony tego lata - stwierdził agent zawodnika Dimitri Seljuk w rozmowie z hiszpańskim "Sportem". Najbardziej prawdopodobny jest transfer do Arsenalu Londyn.

Seljuk zasugerował, że Barcelona celowo ograniczała występy reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej w tym sezonie, aby nie płacić mu dodatkowych kwot zapisanych w kontrakcie.

- Niestety, w tym sezonie Toure nie grał tyle, ile by chciał. Myślę, że jest to spowodowane klauzulą w jego nowym kontrakcie. Główny bonus finansowy otrzymałby po rozegraniu 60 procent oficjalnych spotkań - ujawnił Seljuk.

- Toure jest najlepszym piłkarzem na świecie na swojej pozycji - zapewnia agent zawodnika. Podkreślił też jego uniwersalność. - Może być obrońcą, ale i ofensywnym pomocnikiem. Pokazał to w Monaco, gdzie zagrał w pięciu kolejnych meczach na pięciu różnych pozycjach - dodał.

- Wiele klubów interesuje Yaya Toure, wśród nich Arsenal Londyn - ujawnił Seljuk.

Niewykluczone, że przejście Toure do angielskiego klubu będzie częścią rozliczeń za transfer Cesca Fabregasa, którego od dawna chce kupić Barcelona.

Przygotuj się na mundial, śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku ?

Więcej o: