Transfery. Villa w Barcelonie jeszcze przed mundialem?

Jak donosi hiszpański dziennik " El Mundo Deportivo" David Villa z Valencii jest bliski przejścia do Barcelony. Według gazety transfer zostanie sfinalizowany jeszcze przed rozpoczynającymi się 11 czerwca mistrzostwami świata w RPA.

Villa był bliski przejścia na Camp Nou już w poprzednim sezonie, wówczas jednak wyjechał z Hiszpanią na Puchar Konfederacji i sprawa transferu upadła. By sytuacja się nie powtórzyła, Villa chciałby przejść do Barcelony jeszcze przed mundialem.

Villę łączy z Valencią jeszcze czteroletni kontrakt, więc Barcelona będzie musiała za niego zapłacić około 40-45 milionów euro. Klub z Katalonii liczy jednak na tańszy zakup w związku w problemami finansowymi Valencii, oraz zważywszy na fakt, że sam piłkarz chce zmienić klub.

Niewykluczone, że w rozliczeniu za transfer Villi barwy zmieni Bojan Krkić. Z drugiej jednak strony, prezydent Manuel Llorente woli otrzymać za swoją gwiazdę zapłatę wyłącznie w gotówce. Jeżeli prawdą jest, że odrzucił wartą 41 milionów euro ofertę z Chelsea, Barcelona musi liczyć się z długimi negocjacjami.

Przygotuj się na mundial, śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku ?

Więcej o: