Podolski: Jelenia trzeba kupić natychmiast

PRZEGLĄD PRASY. - Sporo strzelił 14 goli we Francji to i w Bundeslidze się sprawdzi - mówi Lukas Podolski o Ireneuszu Jeleniu, znajdującym się w kręgu zainteresowań FC Koeln w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

W Kolonii poza mającym polski korzenie Podolskim gra też Adam Matuszczyk, przymierzany do reprezentacji Polski. Niewykluczone, że dołączą do nich kolejni rodacy. - Na razie tylko w gazetach piszą, że może trafić do nas Peszko. I że podobno chcemy kupić Jelenia - potwierdza Podolski, który na pomysł współtworzenia linii ataku z napastnikiem Auxerre reaguje z entuzjazmem. - Jelenia trzeba kupić natychmiast. Skoro strzelił 14 goli we Francji, to i w Bundeslidze się sprawdzi - uważa reprezentant Niemiec.

Podolski chwali szybkość Jelenia. - Mówi się, że najszybszym niemieckim piłkarzem jest David Odonokor. A na mistrzostwach w 2006 Jeleń kilka razy go wyprzedził, mimo że grał od początku meczu, a Odonokor od 70 minuty. Do dzisiaj się z niego śmieję, że Irek jest dwa razy szybszy - opowiada Podolski.

Matuszczyk od dawna planuje grę dla Polski

Podolski, podobnie jak Adam Matuszczyk urodził się w Gliwicach. Pierwszy gra dla Niemiec, a drugi planuje karierę z polską kadrą. - Jeszcze nie zadebiutował w Kolonii, a już mi mówił, że będzie grać dla Polski - wspomina Podolski.

Bezbramkowy mecz zespołu Jelenia i Dudki ?

Więcej o: