Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Artur Boruc za dwa miliony funtów przejdzie do Sevilli?

Według "Daily Record" bardzo prawdopodobne jest, że wtorkowy mecz z Rangersami był ostatnim występem Artura Boruca w barwach Celtic Glasgow. Według dziennika polski bramkarz za dwa miliony funtów przejdzie w lecie do Sevilli.

Plotki transferowe dotyczące Boruca nasilają się, odkąd zgodził się niedawno, by jego interesy reprezentował znany agent Struan Marshall, opiekujący się także między innymi Robbie Keane'm. Mówiło się o możlowym przejściu Polaka do Olimpiakosu Pireus i HSV. Teraz kandydatem na nowego pracodawcę jest Sevilla, która szuka wartościowego następcy dla pierwszego bramkarza Andresa Palopa, kończącego w październiku 37 lat. Pieniądze na Boruca ma zapewnić sprzedaż wycenianego na 17 milionów funtów Luisa Fabiano.

Polak może chcieć zmienić klub z powodów finansowych, gdyż zmagający się z problemami finansowymi szkocki klub nie byłby skłonny płacić mu 30 tysięcy funtów tygodniowo, tak jak dotychczas. Także Celtic chce sprzedać Boruca teraz, kiedy może na nim zarobić. Za rok, Polak mógłby odejść za darmo.

Tak czy inaczej w tym sezonie Boruc już w Celticu nie zagra. W derbowym meczu z Rangers Polak złamał dwa palce, i w ostatnim meczu sezonu z Hearts zastąpi go Łukasz Załuska.

Kontrowersyjny tatuaż Artura Boruca ?

Więcej o: