Transfery. Juventus zachęca Manchester City do złożenia oferty za Buffona

Juventus chciałby sprzedać jednego z najlepszych bramkarzy na świecie Gianluigiego Buffona. Turyńczycy mają nadzieję, że w walkę o golkipera reprezentacji Włoch włączą się Manchester City i Bayern Monachium. Włodarze Starej Damy oczekują za transfer swojej legendy kwoty rzędu 30 milionów funtów - podaje Daily Mirror.

Wszystkie bramki Ligi Europejskiej ?

Obecny sezon w wykonaniu Bianconerich to istna katastrofa. Słaba forma piłkarzy z Turynu spowodowała, że klub bardzo szybko pożegnał się z rozgrywkami Ligi Europejskiej, doznając upokarzającej porażki z Fulham, oraz zajmuje odległe, szóste miejsce w tabeli Serie A.

Sternicy klubu zdecydowali się więc na przebudowę składu przed kolejnym sezonem. By zwiększyć fundusze na ten cel, Juventus jest gotów sprzedać 32-letniego Gianluigiego Buffona. Agent bramkarza zaprzecza jednak tym faktom, twierdząc, że Buffon nie ma zamiaru ruszać się z Turynu.

Angielskie media podają, że pozyskaniem wychowanka Parmy zainteresowane są takie kluby jak Manchester City i Bayern Monachium. By Turyńczycy usiedli do rozmów na temat ewentualnego transferu, należy ich skusić ofertą nie mniejszą niż 30 milionów funtów.

Warto dodać, że Gianluigi Buffon jest obecnie najlepiej zarabiającym bramkarzem na świecie. Włoch za sezon gry w barwach Juve inkasuje około pięciu milionów funtów podstawowego wynagrodzenia.

Gdzie odejdzie Lewandowski - Serie A, Premier League, Bundesliga? 

Więcej o: