Piast Gliwice może stracić Sebastiana Olszara

Napastnika Sebastiana Olszara widzieliby w swoim klubie działacze Lecha Poznań.

28-letni Olszar jest najskuteczniejszym zawodnikiem gliwickiego zespołu. W jesiennych meczach strzelił pięć goli. We wszystkich siedemnastu kolejkach wychodził też zawsze w podstawowym składzie drużyny Dariusza Fornalaka. - Dyrektor Lecha Marek Pogorzelczyk już kilka tygodni temu pytał mnie o możliwość kupna Olszara. Podbijał cenę, ale my zawsze odpowiadaliśmy, że nie ma mowy o jego odejściu. Sprzedaż Olszara to byłby sabotaż. Trudno sobie przecież wyobrazić bez niego nasz atak - mówi Zbigniew Koźmiński, wiceprezes Piasta.

W Gliwicach spodziewają się jednak, że Lech może podpisać kontrakt z Olszarem ważny od lipca tego roku. - Złożyliśmy piłkarzowi propozycję przedłużenia umowy, ale trzeba być realistą. Z bogatszym nie wygramy, szczególnie, jeśli namieszają mu w głowie. Nawet, jeśli tak się stanie, to Olszar zostanie u nas do czerwca i będzie grał. Nie popadniemy w taką paranoję jak w innych klubach, by zsyłać go do młodej ekstraklasy - twierdzi Koźmiński.

Tymczasem piłkarze Piasta zakończyli wczoraj zgrupowanie w Dzierżoniowie. Ostatnim jego akcentem był sparing z MKS-em Kluczbork. W naszej drużynie testowani byli Togijczyk Timothe Kouassivi oraz Nigeryjczyk Kola Adams. Obaj się nie sprawdzili i odesłano ich do domów. W Piaście jest natomiast miejsce dla innego testowanego ostatnio gracza - Kostarykańczyka Roya Simitha Lewisa. - Nie wiadomo, czy coś z tego transferu wyjdzie. Najpierw mówiono nam, że zawodnik jest do wzięcia za darmo. Teraz okazuje się, że coś trzeba jednak za niego zapłacić - mówi Koźmiński.

Piast Gliwice - MKS Kluczbrok 3:2 (0:2)

Bramki: Sobota (27.), Chylaszek (28. sam.) Sedlaczek (47.), Paluchowski (48., 75.)

Piast: Nalepa (30. Szmatuła) - Kouassivi, Lewis, Adams, Chylaszek - Smektala, Gamla, Iwan, Wilczek, Pietroń - Maciejak. W drugiej połowie wystąpili: Szmatuła (60. Kwapisz) - Michniewicz, Krzycki, Matuszek, Szary - Pietroń, Muszalik, Zganiacz, Sedlaczek - Olszar, Paluchowski.

Lech Poznań? chce kupić Sebastiana Olszara

Więcej o: