Pięć sparingów naszych drużyn

Przygotowujący się do rundy wiosennej piłkarze PGE GKS Bełchatów, ŁKS i Widzewa rozegrają mecze kontrolne

Piłkarze PGE GKS rozegrają w sobotę aż dwa sparingi w Bełchatowie. Pierwszy o godz. 11 z Lechią Gdańsk. Po tym spotkaniu okaże się, czy Radosław Janukiewicz zostanie nowym zawodnikiem piątej drużyny ekstraklasy. W sparingu testowany miał być także Rafał Kosznik z Lechii, ale piłkarz zdecydował się wyjechać na sprawdziany do cypryjskiej Omonii Nikozja. Tego samego dnia o godz. 14 bełchatowianie zmierzą się także z Rakowem Częstochowa. Po meczach kontrolnych trener Rafał Ulatowski ogłosi kadrę na zgrupowanie w tym roku do tureckiej Antalyi, które rozpocznie się 27 stycznia.

Formę piłkarzy ŁKS sprawdzi za to w Łodzi na sztucznym boisku przy al. Unii Concordia Piotrków. W pierwszym meczu trener Grzegorz Wesołowski wystawić ma teoretycznie najsilniejszy obecnie skład. Kolejnym sprawdzianom poddani zostaną m.in. Litwin Gediminas Paulauskas i Serb Dejan Djenić. - Do Łodzi przyjedzie też kilku graczy, którzy będą testowani do drużyny Młodej Ekstraklasy - zapowiada Wesołowski.

W sparingu z Concordią nie zagra na pewno Gabor Vayer. Na wniosek Wesołowskiego Węgier został przesunięty do drużyny Młodej Ekstraklasy. Przed wczorajszym treningiem Juliusz Kruszankin, dyrektor sportowy ŁKS, poinformował piłkarzy, że zaległe pieniądze zostały przelane na ich konta.

Pierwszy sparing w tym roku rozegrają za to piłkarze Widzewa. Podopieczni trenera Pawła Janasa zmierzą się w Gutowie Małym (o godz. 12) z Jagiellonią Białystok. Janas zabiera do Gutowa osiemnastu piłkarzy: Macieja Mielcarza, Bartosza Fabiniaka, Bartosza Kanieckiego, Tomasza Lisowskiego, Wojciecha Jarmuża, Przemysława Oziębałę, Wojciecha Szymanka, Piotra Stawarczyka, Jakuba Kisiela, Łukasza Brozia, Stefano Napoleoniego, Mindaugasa Pankę, Łukasza Juszkiewicza i Radosława Kursę, sprowadzonych tej zimy do drużyny Radosława Matusiaka i Łukasza Grzeszczyka oraz testowanych Arkadiusza Piecha i Litwina Darvydasa Sernasa. Po sparingu trener Janas zdecyduje, którzy piłkarze pojadą w poniedziałek na zgrupowanie do Spały.

PiS przeciwko sprzedaży alkoholu na stadionach - czytaj tutaj ?