Lewandowski i Xavi przyłapani w restauracji. Hiszpanie już pewni transferu

Robert Lewandowski i Xavi Hernandez zostali przyłapani w jednej restauracji. Reprezentant Polski i trener FC Barcelony pojawili się w lokalu na Ibizie. Zdaniem hiszpańskich mediów, to niemal potwierdzenie transferu piłkarza do "Dumy Katalonii".

Nie ustają plotki na temat transferu Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony. Już kilka tygodni temu 33-latek zapowiedział, że nie zamierza kontynuować gry dla Bayernu Monachium. Jego celem jest gra właśnie dla "Barcy", z którą osiągnął porozumienie w kwestii kontraktu indywidualnego. Transakcję blokują jednak Bawarczycy.

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Hiszpanie przyłapali Lewandowskiego i Xaviego w jednej restauracji. Spotkanie zwiastunem transfer Polaka?

Bayern odrzucił każdą ofertę, którą do tej pory przesłała FC Barcelona. Katalończycy najpierw proponowali mistrzom Niemiec 32 miliony euro i bonusy, a następnie 35 milionów i bonusy. Zdaniem "Bilda", do klubu w ostatnich godzinach wpłynęła już trzecia, znacznie wyższa oferta. Opiewa ona na 40 milionów euro, plus pięć kolejnych w bonusach. Taka suma prawdopodobnie może przekonać Bayern do sprzedaży Lewandowskiego, którego od początku wyceniali oni na 50 milionów. 

Hiszpańskie media są przekonane, że finalnie dojdzie do transferu. Jako potwierdzenie traktują spotkanie Roberta Lewandowskiego i Xaviego Hernandeza. Gerard Romero przekazał na Twitterze, że panowie byli widziani w tej samej restauracji na Ibizie. Zaznaczył wprawdzie, że było to spotkanie towarzyskie, w gronie znajomych, jednak trudno w zaistniałej sytuacji uznać to za zupełny przypadek. 

Pozostaje czekać, jak na kolejną ofertę FC Barcelony zareagują władze Bayernu Monachium. Już wcześniej hiszpańskie media informowały, że wszystkim stronom zależy na jak najszybszym zamknięciu tematu transferu Polaka. Ten 12 lipca musi bowiem stawić się w ośrodku treningowym Bayernu, by zacząć przygotowania do nowego sezonu. 

Idealnym scenariuszem byłoby sfinalizowanie transakcji właśnie do 12 lipca. Robert Lewandowski mógłby wówczas polecieć z FC Barceloną do USA, na czym bardzo zależy klubowi ze względów marketingowych. Spokój miałby także Bayern Monachium, który zarobione pieniądze mógłby zainwestować w transfer nowego napastnika. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.