Barcelona dobija do "pięćdziesiątki". 24 godziny i nowa oferta za Lewandowskiego

FC Barcelona nie ustaje w wysiłkach, by nakłonić Bayern Monachium do sprzedaży Roberta Lewandowskiego. Jak podaje portal Meczyki.pl, Katalończycy w ciągu najbliższych godzin przedstawią klubowi Polaka ofertę opiewającą na blisko 50 milionów euro.

Robert Lewandowski kilka tygodni temu ogłosił, że jego przygoda w Bayernie Monachium dobiegła końca. Celem Polaka jest związanie się z FC Barceloną i gra w La Liga. Osiągnął on pełne porozumienie z katalońskim klubem, który uczynił go swoim priorytetem transferowym na lato. Na drodze do sfinalizowania transakcji stoi jednak Bayern, który oczekuje za swoją gwiazdę nawet 60 milionów euro. 

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Więcej konkretów w sprawie transferu Lewandowskiego. 50 milionów euro na stole

W ostatnich godzinach pojawiły się informacje, że lada dzień rozpoczną się negocjacje między klubami. Każda ze stron chciałaby bowiem zamknąć temat przed 12 lipca. To właśnie wtedy Lewandowski ma wrócić do treningów z drużyną Bayernu. Barcelona przygotowała już nową ofertę, która zdaniem hiszpańskich mediów, ma opiewać na 40 milionów euro plus bonusy

Rewolucja w Serie A. O mistrzostwie może zadecydować dodatkowy meczRewolucja w Serie A. O mistrzostwie może zadecydować dodatkowy mecz

Informacje te potwierdza także portal Meczyki.pl. W tym przypadku pada więcej konkretów. Barcelona faktycznie zamierza zaoferować Bayernowi Monachium 40 milionów euro, plus bonusy, których wartość ma wynieść około 10 milionów euro. Oznacza to, że Lewandowski może przenieść się do Hiszpanii za łączną kwotę nawet 50 milionów euro. "Barca" przedstawi nową ofertę nawet w ciągu najbliższych 24 godzin. 

Wspomniany portal zaznacza, że prezydent FC Barcelony, Joan Laporta, w ostatnich dniach rozmawiał z Robertem Lewandowskim i jego agentem Pinim Zahavim. Prosił ich o zachowanie spokoju w kluczowym momencie negocjacji. Najbliższe dni mają zadecydować, czy transfer ostatecznie dojdzie do skutku. Jest do tego podobno bliżej, niż kiedykolwiek. Swoje nastawienie zmienił przede wszystkim Bayern, który w ostatnich dniach zakontraktował wielką gwiazdę, czyli Sadio Mane z Liverpoolu.

Znane kulisy odejścia Zinedine'a Zidane'a z Realu Madryt. 'Nie czuł wsparcia'Zidane jednak trafi do PSG? Ważne spotkanie w Katarze. "Warunek aktywowany"

Więcej o: