Jacek Bąk ma radę dla Lewandowskiego. Oryginalnie. "Przecież stać go na to"

Bayern Monachium w dalszym ciągu nie chce zezwolić na transfer Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony. Zaskakującym pomysłem, jak rozwiązać problem kapitana reprezentacji Polski, podzielił się w rozmowie z "Faktem" Jacek Bąk. - Niech otworzy książeczkę czekową i sam się wykupi - powiedział były piłkarz.

Wciąż niejasna jest przyszłość Roberta Lewandowskiego. 34-latek zdecydował jakiś czas temu, że nie chce kontynuować kariery w Bayernie Monachium. Chciałby zmienić otoczenie i przenieść się do FC Barcelony. Polak stał się priorytetem transferowym hiszpańskiego klubu, jednak jego dotychczasowy pracodawca ani myśli wypuszczać go za darmo. Niemcy oczekują za swojego najskuteczniejszego napastnika przynajmniej 60 milionów euro. 

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Jacek Bąk wskazał Lewandowskiemu rozwiązanie ws. transferu. "Niech sam się wykupi"

Wcześniejsze propozycje Barcelony, które oscylowały wokół 40 milionów euro, Bayern zignorował. Żadnej ze stron ta sytuacja nie jest na rękę. Lewandowski chce sfinalizować transfer, nim 12 lipca będzie musiał wrócić do treningów z monachijską drużyną. Podobnie Barcelona, która 16 lipca rozpocznie tournee po Stanach Zjednoczonych i chciałaby mieć już swoją nową gwiazdę. Bayern natomiast wciąż liczy na spory zysk.

Znane kulisy odejścia Zinedine'a Zidane'a z Realu Madryt. 'Nie czuł wsparcia'Zidane jednak trafi do PSG? Ważne spotkanie w Katarze. "Warunek aktywowany"

Rozwiązanie problemu zainteresowanym stronom wskazał na łamach "Faktu" Jacek Bąk. Były piłkarz zaskoczył swoją propozycją. - Po co sobie nad tym łamać głowę, skoro rozwiązanie jest bardzo proste. Jeśli Robertowi Lewandowskiemu jest już nie po drodze z Bayernem i chce grać w Barcelonie, to niech otworzy książeczkę czekową i sam się wykupi. Przecież stać go na to! Zainwestuje w siebie i spełni marzenia - stwierdził. 

96-krotny reprezentant Polski uważa także, że większą rolę w całej transakcji powinien odegrać Pini Zahavi, a więc agent Lewandowskiego. - Podobno Lewandowski ma najlepszego agenta na świecie - Pini Zahaviego. Jeśli jest taki skuteczny jak o nim mówią, to niech działa. Myślę, że szefowie Bayernu przełknęli już odejście Lewego. Teraz chcą jedynie wyciągnąć za niego jak najwięcej - podsumował Bąk. 

Lewandowski do Barcelony? Polskie kluby biją brawo. Ponad milion dla LegiiLewandowski do Barcelony? Polskie kluby biją brawo. Ponad milion dla Legii

Więcej o: