Peszko o transferze Lewandowskiego: Wierzę, że 15 lipca będzie w Barcelonie

- Jak wiecie, Robert wyciszył teraz trochę całą sytuację. Oddał wszystko w ręce menedżera, który ma zakończyć tę sprawę - tymi słowami Sławomir Peszko komentował aktualne zamieszanie transferowe wokół Roberta Lewandowskiego.

W poniedziałkowy poranek w trakcie programu "Moc Futbolu" emitowanym na "Kanale Sportowym", Sławomir Peszko wypowiedział się na temat sagi transferowej Roberta Lewandowskiego związanej z przenosinami do FC Barcelony.

Sławomir Peszko uważa, że Lewandowski jeszcze tego lata trafi do Barcelony 

- Oczywiście, że z nim rozmawiam. Jak wiecie, Robert wyciszył teraz trochę całą sytuację. Oddał wszystko w ręce menedżera, który ma zakończyć tę sprawę. Wierzę, że Robert Lewandowski 15 lipca będzie w Barcelonie - podsumował były reprezentant Polski. 

Media: Nowe wielkie trio Barcelony. Jest w nim Lewandowski. Atak marzeńMedia: Nowe wielkie trio Barcelony. Jest w nim Lewandowski. Atak marzeń

Przyjaźń "Lewego" i "Peszkina" trwa już kilkanaście lat 

Sławomir Peszko i Robert Lewandowski przyjaźnią się od wielu lat. W 2008 r. obaj zawodnicy spotkali się przy Bułgarskiej na stadionie Lecha Poznań. Starszy o trzy lata Peszko został sprowadzony do drużyny "Kolejorza" z Wisły Płock, natomiast Lewandowski będący młodą gwiazdą ówczesnej II ligi, ze Znicza Pruszków.

Piłkarze zadebiutowali w tym samym meczu, z Chazarem Lenkoran w trakcie eliminacji do Pucharu UEFA. Wchodzący z ławki Robert Lewandowski, zdobył wtedy bramkę na wagę zwycięstwa, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0. 

Popularny "Peszkin" był także drużbą na weselu Lewandowskiego, które odbyło się w czerwcu 2013 r.

Transfer "Lewego" do Barcelony wydaje się być niemal przesądzony. Według najnowszych informacji Bayern Monachium pogodził się z odejściem Polaka w letnim oknie, a kwota transakcji ma wynieść około 50 mln euro. 

Więcej o: