Nowa cena za Lewandowskiego. Pokerowa zagrywka Bayernu

Florian Plettenberg przedstawił nowe informacje na temat negocjacji w sprawie transferu Roberta Lewandowskiego. - Bayern chce otrzymać przynajmniej 60 milionów euro. Barcelona podnosi swoją ofertę - donosi niemiecki dziennikarz

Od tygodni FC Barcelona stara się doprowadzić do transferu Roberta Lewandowskiego. Polak ogłosił otwarcie światu, że nie zamierza dłużej grać dla Bayernu Monachium. Chce sprawdzić się w nowej lidze i podobno osiągnął pełne porozumienie z katalońskim klubem. "Barca" porozumienia nie może jednak osiągnąć z dotychczasowym pracodawcą swojego wymarzonego piłkarza

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Bayern podał cenę za Lewandowskiego. Barcelona szykuje kolejną ofertę

Pierwsze dwie oferty Bawarczycy zupełnie zignorowali. Barcelona najpierw proponowała 32 miliony euro, plus kolejne pięć w bonusach. Następnie kwotę zwiększono do 35 milionów euro. Także z zapisem o dodatkowych pięciu milionach w bonusach. Dziennikarz Sky Sport Florian Plettenberg w niedzielę opublikował na Twitterze nowe informacje w sprawie. Wynika z nich, że Bayern Monachium jest skłonny sprzedać Lewandowskiego za minimum 60 milionów euro. Wcześniej mówiło się o zdecydowanie niższych kwotach.

Sadio ManeMane zarabiał za mało w Liverpoolu? "Liczby są całkowicie błędne"

"Jego przeprowadzka do Barcelony jest bardziej prawdopodobna niż kilka tygodni temu. Teraz to otwarty poker o cenę. Mówi się, że Bayern chce otrzymać co najmniej 60 mln euro. Barcelona podnosi swoją ofertę" - napisał Plettenberg. Zaznaczył też, że kwestia negocjacji pozostaje otwarta. Nie ma gwarancji, że strony osiągną porozumienie. 

Wcześniej hiszpański dziennikarz Gerard Romero informował, że Barcelona faktycznie przygotowuje się do złożenia kolejnej propozycji Bayernowi. Tym razem miałaby ona opiewać na 40 milionów euro, plus 7 milionów w bonusach. To już kwota znacznie bardziej zbliżona do oczekiwań mistrzów Niemiec, która być może nakłoni ich do wypuszczenia reprezentanta Polski. Jego umowa wygasa w końcu już 30 czerwca 2023 roku, czyli to ostatni moment, by jeszcze na nim zarobić. 

Roy KeanPokazali Roya Keane'a. Trybuny od razu zareagowały gwizdami

Więcej o: