Przyszedł za prawie milion euro, już chce odejść z Legii Warszawa

"Ma ważny kontrakt do 2024 roku, ale wyraził chęć odejścia z warszawskiego klubu" - piszą o Ihorze Charatinie greckie media. Według ich informacji Ukrainiec może latem tego roku trafić do AEK-u Ateny. Ważną rolę w transferze ma natomiast pełnić Radosław Kucharski, były dyrektor sportowy Legii Warszawa.

To jest jeden ze scenariuszy dla Ihora Charatina. Grecki portal sport-fm.gr nie podaje konkretnych informacji dotyczących potencjalnego transferu. Nie wiemy, ile AEK Ateny musiałby zapłacić Legii Warszawa i jakie zaoferowałby kontrakt 27-letniemu Ukraińcowi. Wiemy tylko tyle, że władze greckiego klubu bacznie przyglądają się jego sytuacji w Polsce.

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Legia Warszawa sprzeda piłkarza po jednym sezonie? "Wyraził chęć odejścia"

Ihor Charatin dołączył do Legii Warszawa latem ubiegłego roku. Wtedy jeszcze broniąca tytułu mistrza Polski drużyna zapłaciła za niego 900 tysięcy euro. Wcześniej Ukrainiec grał dla węgierskiego Ferencvarosu, Zarii Ługańsk oraz rezerw Dynama Kijów. W minionym sezonie ekstraklasy Charatin rozegrał 22 mecze, w których strzelił dwa gole i asystował przy jednym trafieniu. Do tego doliczyć też trzeba dwa mecze na poziomie III ligi w rezerwach Legii Warszawa.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Aktualny kontrakt Charatina wygasa z końcem czerwca 2024 roku. Greckie media podkreślają, że Ukrainiec "wyraził chęć odejścia z warszawskiego klubu". - Rozmawialiśmy o mojej przyszłości. Decyzja dyrektora sportowego nie jest dla mnie niespodzianką. Też nie podobało mi się, że gram tak rzadko. Jeśli pojawi się dobra oferta, to ją rozważę - mówił przed kilkoma dniami Charatin.

Kluczową rolę w transferze może odegrać Radosław Kucharski, który wcześniej był dyrektorem sportowym Legii Warszawa. Dziś zaś zajmuje to samo stanowisko w AEK-u Ateny. Kucharski pracował w Legii, gdy Charatin dołączył do zespołu.

AEK Ateny zakończył ubiegły sezon ligi greckiej na piątym miejscu. Do czwartej pozycji, która dałaby drużynie awans do europejskich pucharów, zabrakło pięciu punktów. W kilku meczach rundy wiosennej skład AEK-u zasilił Grzegorz Krychowiak, który przeniósł się do Grecji w ramach wypożyczenia z FK Krasnodar. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.