Szymański ma oferty z topowych lig. Piekarski wylicza. "Zobaczymy, kogo będzie stać"

Sebastian Szymański latem opuści zespół Dynama Moskwa. Informację tę potwierdził agent zawodnika Mariusz Piekarski w rozmowie z Meczyki.pl. Zdradził też, jakie kierunki są brane pod uwagę dla utalentowanego gracza.

Sebastian Szymański latem zakończy swoją trzyletnią przygodę w Dynamie Moskwa. Reprezentant Polski nie zamierza kontynuować kariery w Rosji, co stało się jasne po inwazji wojsk Władimira Putina na Ukrainę. 23-latkowi nie brakuje ofert, co potwierdził jego agent, Mariusz Piekarski

Zobacz wideo Holandia - Polska. Oceniamy Polaków po meczu [SPORT.PL LIVE #26]

Sebastian Szymański odejdzie z Dynama Moskwa. Na stole ma mnóstwo ofert

Piekarski był gościem programu "Pogadajmy o piłce" portalu Meczyki.pl. W trakcie rozmowy wyjawił, że jego klient ma w tej chwili kilka opcji. Postępy Sebastiana Szymańskiego pilnie śledzą skauci z najlepszych lig Europy, jak choćby La Liga.  

17-letni Gabriel Slonina jest rewelacją sezonu w MLS. Czy zagra w reprezentacji Polski?Slonina wzbudza wielkie zainteresowanie. Nie tylko Real Madryt

- Sebastian Szymański jest ceniony przez Sandro Schwarza, który przyszedł do Herthy Berlin. Ale kontaktu z Fredim Bobiciem nie było. Trener Schwarz rozmawiał z Sebastianem jakiś czas temu, ale dzisiaj mamy troszeczkę innych opcji, więc podejrzewam, że wiele klubów czeka na decyzje i dyrektywy ze strony FIFA - wyznał.

- Hiszpania to jest często sytuacja na zasadzie, że ktoś musi odejść, żeby ktoś miał wejść. Samo zainteresowanie jest i go znają, ale to jest zależne od transferów wychodzących. Sevilla zna go doskonale, już od Legii go monitorują - dodał.

Dla Szymańskiego najważniejsze jest jednak, by w nowym klubie mieć szanse na regularną grę. Wraz ze swoim agentem chce zatem podjąć jak najlepszą decyzję. Wybór mają spory, gdyż z samej Bundesligi  zainteresowanie wyraziło kilka klubów. 

- Będziemy starać się tak wybrać klub, żeby mógł się rozwijać i grać oraz przygotował się na mistrzostwa. Sama zmiana klubu nas nie interesuje, chcemy wybrać tak, żeby grał. Cztery kluby z Bundesligi go obserwują, jest też Francja. Brentford z Premier League też się nim interesował nawet właśnie w tym okienku transferowym - powiedział Mariusz Piekarski. 

- Moim zdaniem trafi do którejś z trzech lig - Francja, Niemcy albo Anglia. Zobaczymy, kogo będzie stać, ale przedstawiciele klubów z tych rozgrywek są najkonkretniejsi w rozmowach - podsumował. 

Sebastian Szymański w sezonie 2021/2022 rozegrał dla Dynama Moskwa 32 mecze, w których strzelił sześć goli i zanotował dziewięć asyst. Jego umowa z rosyjskim klubem obowiązuje do czerwca 2026 roku. Wartość piłkarza szacuje się na 14 milionów euro. 

Maciej Rybus i Mariusz PiekarskiRybus w Rosji, a Piekarski wyjaśnia. Przypomniał morderstwo prezydenta Gdańska

Więcej o: