Mbappe odrzucił Real Madryt. Teraz się tłumaczy. "Najlepsza decyzja, jaką mogłem podjąć"

- To była trudna, ale też najlepsza decyzja, jaką tylko mogłem podjąć - powiedział Kylian Mbappe podczas specjanej konferencji prasowej o pozostaniu w Paris Saint-Germain. Piłkarz zdradził, kiedy zdecydował, by jednak nie przenosić się do Realu Madryt.

Saga transferowa z udziałem Kyliana Mbappe dobiegła końca. Francuz przez kilka miesięcy konsekwentnie odrzucał możliwość przedłużenia umowy z Paris Saint-Germain i wszystko wskazywało na to, że latem przeniesie się do Realu Madryt. Nastąpił jednak sensacyjny zwrot akcji i 23-latek w ostatniej chwili zdecydował się pozostać w Paryżu na kolejne lata. 

Zobacz wideo Arcytrudna droga Lecha Poznań do LM. Potrzebuje wręcz cudu, by grać w fazie grupowej

Kylian Mbappe publicznie zabrał głos ws. niedoszłego transferu do Realu. "Najlepsza decyzja, jaka tylko mogłem podjąć"

Według dobrze poinformowanych źródeł wszystko rozbiło się o pieniądze i to wielkie. Mbappe miał otrzymać od PSG aż 300 milionów euro za samo przedłużenie umowy, na mocy której będzie teraz inkasował 100 milionów euro rocznie. W poniedziałek piłkarz wziął udział w konferencji prasowej, podczas której wytłumaczył całe zamieszanie z niedoszłym transferem do Realu.

Pioli okradziony. Stracił medal za mistrzostwo Włoch. Pioli okradziony. Stracił medal za mistrzostwo Włoch. "Prosto z mojej szyi"

- To była trudna, ale też najlepsza decyzja, jaką tylko mogłem podjąć. Przemyślałem tę sprawę tydzień temu, ale czekałem z ogłoszeniem tej informacji. Wiedziałem, co zrobię, zanim jeszcze zadzwoniłem do Florentino Pereza - powiedział Mbappe.

- Mam mnóstwo szacunku do Realu Madryt i samego Florentino Pereza. Próbowali zrobić dla mnie wszystko i uczynić mnie naprawdę szczęśliwym. Właśnie dlatego samemu poinformowałem ich o swojej decyzji - dodał piłkarz.

- Nie jestem też pewny, co wydarzy się za trzy lata. Z zarządem Realu Madryt łączą mnie świetne relacje - podsumował. Przypomnijmy, że Mbappe osobiście porozmawiał z Florentino Perezem i przekazał mu swoją decyzję o pozostaniu w PSG. Prezydent Realu był rozczarowany, o czym więcej piszemy w tym miejscu

Podczas konferencji prasowej Kyliana Mbappe obecny był także Nasser Al-Khelaïfi. - Zatrzymujemy najlepszego gracza na świecie. To świetna informacja dla całej Francji i Ligue 1 - podsumował krótko prezydent PSG.

Pini Zahavi i Robert Lewandowski współpracują od 2018 r.Zahavi spotkał się z szefami Bayernu. Przez 45 minut ani słowa o Lewym

Więcej o: