Media: Gareth Bale może wylądować w stolicy USA

Gareth Bale po sezonie opuści Real Madryt. Zdaniem dziennikarza "Washington Post" Stevena Geoffa, Walijczyk może przenieść się do MLS. Ofertę gry w swojej drużynie przedstawił mu podobno klub DC United.

Gareth Bale po zakończeniu obecnego sezonu pożegna się z Realem Madryt. Walijczyk spędził w hiszpańskiej drużynie ostatnich dziewięć lat. Walnie przyczynił się do sukcesów "Królewskich", a przede wszystkim do zdobycia aż czterech pucharów Ligi Mistrzów. Od kilku sezonów jego rola w zespole jest już jednak marginalna. 

Zobacz wideo Sport.pl FIGHT

Gareth Bale wyjedzie do MLS po rozstaniu z Realem Madryt? DC United jest przygotowane na duży wydatek

Real od dłuższego czasu próbuje pozbyć się drogiego w utrzymaniu piłkarza. Latem wreszcie się to uda, gdyż umowa Bale'a wygasa już 30 czerwca. Pojawia się coraz więcej spekulacji na temat przyszłości 32-latka. W gronie zespołów, do których może trafić Bale, wymienia się Tottenham Hotspur i Cardiff City. W grze o zakontraktowanie gwiazdora reprezentacji Walii pojawia się jednak także zespół z amerykańskiej MLS. Zdaniem Stevena Geoffa z "Washington Post", Gareth Bale otrzymał propozycję gry dla DC United. 

Klub ze stolicy Stanów Zjednoczonych skontaktował się z przedstawicielami piłkarza. Dziennikarz przekazał na Twitterze, że w tej chwili strony rozmawiają. Nie wiadomo jednak na razie, czy ostatecznie coś z nich wyjdzie. DC United ma być jednak przygotowane na zapłacenie Bale'owi większej pensji, niż ta, którą pobierał Wayne Rooney, a według niektórych źródeł było to około 2,7 mln dolarów. Anglik grał dla tego zespołu od 2018 do 2020 roku. 

Steven Geoff w kolejnym wpisie zaznaczył, że jak na razie jest to "bardzo naciągane", ale nie przekreśla szans na finalizację transferu. Zaznaczył, że działacze DC United kontaktowali się z agentem gwiazdora Realu Madryt już kilka miesięcy temu. Wówczas jednak nic nie wynikło z rozmów. 

DC United fatalnie rozpoczął nowy sezon MLS. W sześciu meczach drużyna doznała aż czterech porażek i dwa razy wygrała. Zajmuje obecnie ostatnie miejsce w Konferencji Wschodniej ligi.  Gareth Bale natomiast wystąpił w siedmiu meczach Realu Madryt w tym sezonie. Na boisku przebywał przez zaledwie 290 minut. Zdołał strzelić jedną bramkę. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA