190 mln euro dla Haalanda. Chcą dopiąć transfer marzeń. "Raiola jest gotów"

Od wielu miesięcy światowe media spekulują nad możliwym kierunkiem transferu Erlinga Haalanda. Norweg był łączony z wieloma europejskimi potęgami, w tym między innymi z FC Barceloną, która hiszpańskich mediów złożyła już astronomiczną ofertę za napastnika.

Spekulacje związane z przyszłością Erlinga Haalanda skłaniały ku temu, że Norweg od kolejnego sezonu nie będzie już reprezentował barw Borussii Dortmund. Jego nazwisko znalazło się na liście życzeń potęg praktycznie z każdej z lig TOP 5. Według najnowszych informacji, jakie przekazała stacja Cuatro najbliżej porozumienia się z Norwegiem, jest FC Barcelona.

Zobacz wideo Cały świat zachwyca się Haalandem. "Dortmund to dla niego przystanek przed wielkimi klubami"

190 milionów euro dla Haalanda

Joan Laporta, który od dłuższego czasu zapowiadał walkę o sprowadzenie norweskiego napastnika, miał przejść do czynów. Prezydent Barcy spotkał się w Monako z Mino Raiolą, przedstawiając mu konkretną propozycję. Pomimo sporych problemów finansowych klub z Camp Nou może liczyć na wsparcie sponsorów, dzięki czemu pozostanie konkurencyjnym klubem w skali całej Europy.

Prezydent FC Barcelony zaoferował konkretną propozycję, która miałaby być rozłożona na pięć kolejnych lat. W pierwszym roku kontraktu Haaland mógłby zarobić 20 milionów euro brutto, w drugim - 30, w trzecim - 40, czwartym - 50, a w piątym nawet 55. Łącznie daje to zarobki w skali 5-letniego kontraktu na poziomie 190 milionów euro.

Szerokie grono klubów zainteresowanych Haalandem

Stacja Cuatro twierdzi, że Mino Raiola jest gotów na przeprowadzenie transakcji i transfer Haalanda na Camp Nou, jednak jego propozycja zakładałaby 3-letni kontrakt, z opcją ewentualnego przedłużenia o kolejne 24 miesiące. Dzięki temu obie strony miałby większą jasność co do dalszych kroków w przyszłości.

FC Barcelona rzecz jasna nie będzie jedynym klubem, który będzie się starał o sprowadzenie Haalanda. W gronie klubów, które chętnie widziałyby Norwega u siebie wymieniano również Manchester City, PSG, Real Madryt czy Bayern Monachium. Xavi Hernandez ponoć spotkał się już z 21-latkiem i opowiedział mu o tym, jaką rolę widzi dla niego w swoim zespole.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.