Teodorczyk znalazł nowy klub. Był bezrobotny zaledwie kilka dni

Łukasz Teodorczyk pozostawał bez klubu przez zaledwie kilka dni. Po tym, jak rozstał się z Udinese Calcio, polski napastnik przeszedł testy medyczne, po których złoży podpis pod kontraktem z występującą na drugim poziomie rozgrywkowym Vicenzą.

29 grudnia Łukasz Teodorczyk oficjalnie odszedł z Udinese Calcio, którego zawodnikiem był od sierpnia 2018 roku. Jego okres bezrobocia nie trwał jednak długo. We wtorek 19-krotny reprezentant Polski oficjalnie został nowym piłkarzem Vicenzy.

Zobacz wideo "Bardzo duże, poważne kwoty". Kulesza mówi, co grozi Sousie [SPORT.PL LIVE]

Jest reakcja Legii Warszawa na pismo Mahira Emrelego! StanowczaJest reakcja Legii Warszawa na pismo Mahira Emrelego! Stanowcza

Teodorczyk podpisze kontrakt z Vicenzą

Nowy klub Teodorczyka obecnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Serie B. Polski napastnik nie będzie musiał się jednak obawiać ewentualnej gry w Serie C. Gdyby Vicenza zakończyła sezon na miejscu spadkowym, Teodorczyk będzie mógł odejść. W przeciwnym wypadku jego umowa automatycznie zostanie przedłużona o kolejny rok.

Kariera Łukasza Teodorczyka w Udinese nie była udana. Do włoskiego klubu trafił w 2018 roku z Anderlechtu za 3,5 miliona euro i od tamtego czasu rozegrał dla klubu 32 spotkania, w których strzelił tylko jedną bramkę. W tym sezonie 30-latek nie rozegrał ani jednego spotkania.

Aleksandar Vukovic był trenerem Legii Warszawa w 2020 r. Teraz ma objąć tę funkcję ponownie i wyprowadzić drużynę z największego kryzysu od latLegia Warszawa o krok od pierwszego zimowego transferu. Negocjacje na finiszu

Polski napastnik zaczynał karierę w Polonii Warszawa, z której w 2013 roku przeniósł się do Lecha Poznań. Rok później trafił do Dynama Kijów, z którego najpierw był wypożyczony do Anderlechtu, a następnie definitywnie wykupiony przez belgijski klub. Sezon 2020/21 spędził na wypożyczeniu w RCS Charleroi.

Więcej o: