Erling Haaland już skreślił jeden klub. Nic go nie przekona do transferu

Przyszłość Erlinga Haalanda wciąż nie jest jasna. Gwiazdor Borussii Dortmund już ostatniego lata był kuszony przez wiele klubów, ale ostatecznie pozostał na Signal Iduna Park. Już teraz z kolei wiadomo, że Norwega nie skusi nawet wielomilionowa oferta z przejętego przez nowych właścicieli Newcastle United.

W ostatnich dniach dobiegła końca saga dotycząca przejęcia klubu z St James' Park. "Sroki" stały się własnością Mohammeda Bin Salmana, którego majątek szacuje się na 320 miliardów funtów. Tak olbrzymie środki sprawiły, że z angielskim klubem niemal automatycznie zaczęli być łącznie kolejni zawodnicy.

Zobacz wideo Kto mógłby zastąpić Lewandowskiego w Bayernie? Skaut Borussii: Jest kilka nazwisk

Walkower dla Polski za mecz w Tiranie? Boniek nie ma wątpliwościWalkower dla Polski za mecz w Tiranie? Boniek nie ma wątpliwości

Erling Haaland odrzuca możliwość transferu do Newcastle

Choć dotychczasowa lista piłkarzy, którzy potencjalnie mogą trafić do Newcastle zawiera sporo nazwisk, niektórzy już teraz otwarcie przyznają, że nie biorą takiego kierunku pod uwagę. Dziennikarz "Bilda" Christian Falk przekazał, że na taką opcję na pewno nie zdecyduje się między innymi Erling Haaland.

Norweski gwiazdor Borussii Dortmund planuje przenieść się do klubu ze znacznie wyższej półki. Jak dotąd w kontekście jego ewentualnego transferu wymieniano między innymi Manchester City, Real Madryt czy PSG. Mistrzowie Anglii już podczas zimowego okienka transferowego chcą rozpocząć rozmowy z agentem Haalanda Mino Raiolą.

Ambitne plany transferowe Newcastle

Odrzucenie możliwości transferu do Newcastle przez Haalanda nie oznacza jednak, że angielski klub nie pozyska innych piłkarzy o głośnych nazwiskach. Niemiecki dziennikarz podał, że klub z St James' Park interesuję się takimi graczami, jak Timo Werner, Philippe Coutinho czy Niklas Suele. Ostatni z nich mógłby przenieść się do Anglii już latem, kiedy wygaśnie jego kontrakt z Bayernem Monachium.

Mateusz Borek i Kazimierz WęgrzynBorek i Węgrzyn nagrani na stadionie w Albanii. Szaleństwo [WIDEO]

Zanim jednak Newcastle United ruszy na zakupy, będzie musiało walczyć o utrzymanie ligowego bytu. Po siedmiu kolejkach Premier League "Sroki" mają na swoim koncie zaledwie trzy punkty i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Więcej o: