Liverpool chce reprezentanta Polski. To byłaby prawdziwa sensacja. "Przygotowuje umowę"

Kacper Kozłowski od dłuższego czasu budzi wielkie zainteresowanie wśród europejskich klubów. Do grona potencjalnych zespołów, do których może trafić 17-latek dołączył Liverpool. Według angielskiej prasy klub z Premier League przygotowuje już umowę dla nastolatka.

Kacper Kozłowski w poprzednim sezonie zachwycał swoją dyspozycją. Dzięki znakomitej grze w ekstraklasie nastolatek zyskał w oczach Paulo Sousy, który powołał go do kadry na mistrzostwa Europy, gdzie dostał swoją szansę w meczach z Hiszpanią i Szwecją. Od momentu pierwszego powołania zawodnik Pogoni Szczecin rozegrał w narodowych barwach już pięć spotkań.

Zobacz wideo To szaleństwo! Kacper Kozłowski na celowniku gigantów

Kacper Kozłowski na celowniku Liverpoolu

Szybki rozwój kariery powoduje, że nazwisko Kozłowskiego zaczęło być wymieniane w kontekście transferu do klubów z pięciu najsilniejszych lig Europy. Media z wielu krajów również dostrzegają potencjał 17-latka. Przykładem jest portal "Calciomercato.com", który nazwał go "mieszanką Paula Pogby i Kevina De Bruyne".

Kolejne rewelacje na temat przyszłości zawodnika Pogoni Szczecin podał "The Mirror", który poinformował, że znalazł się on na celowniku Liverpoolu. "Klub pracuje nad umową, ale Pogoń nie chce sprzedawać Kozłowskiego w styczniu. Kluby będą walczyć o jego usługi latem przyszłego roku - pisze dziennik.

Długa lista klubów zainteresowanych Kozłowskim

Wśród potencjalnych klubów, które w przyszłym roku będą próbowały sprowadzić Kozłowskiego wymienia się również szereg innych klubów. W gronie tym znajdują się m.in. AC Milan, Bayer Leverkusen, RB Lipsk czy AS Monaco.

W obecnym sezonie Kacper Kozłowski wystąpił w 11 spotkaniach Pogoni Szczecin, w których strzelił dwa gole i zanotował jedną asystę. 17-latek został również powołany na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski, podczas którego biało-czerwoni rozegrają dwa mecze w eliminacjach do mistrzostw świata - z San Marino (9 października) i Albanią (12 października).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.