Agenci Saula mogli storpedować trzy transfery w kilka minut. Nowe informacje ws. szalonej końcówki okienka

W ostatnich godzinach letniego okienka transferowego doszło do trzech ciekawych transferów w Hiszpanii. Barwy klubowe zmienili bowiem Antoine Griezmann, Saul Niguez i Luuk de Jong. Okazuje się, że walka o dopięcie tych transakcji trwała do ostatnich minut.

Letnie okienko transferowe w LaLiga zakończyło się trzema ciekawymi ruchami transferowymi. Saul Niguez został wypożyczony do Chelsea, Antoine Griezmann po dwóch latach wrócił do Atletico Madryt, również w ramach wypożyczenia, natomiast na Camp Nou zameldował się Luuk de Jong, którego Barca wypożyczyła z Sevilli.

Zobacz wideo "Ronaldo nie był głównym winowajcą niepowodzeń Juventusu"

Niepewność do ostatnich minut okienka

Jak się okazuje, żaden z tych transferów "last minute" mógł nie dojść do skutku. Na kilka minut przed północą nie było jeszcze jasne, czy transakcje uda się ostatecznie potwierdzić. Hiszpańskie media poinformowały, że wszystkie trzy ruchy mógł zablokować Saul Niguez.

Edu Aguirre z "El Chiringuito" oraz dziennikarze "Cadena Cope" przekazali, że agencji hiszpańskiego pomocnika w ostatniej chwili zażądali, aby Chelsea wypłaciła mu wyższą premię za podpis. Przedstawiciele Nigueza byli zdecydowani na rozpoczęcie nowej tury negocjacji, wydłużając w ten sposób rozmowy praktycznie do ostatnich minut letniego okienka.

Zielone światło dla trzech transferów

Ostatecznie obu stronom udało się dojść do porozumienia, dzięki czemu Saul Niguez spędzi cały sezon na wypożyczeniu na Stamford Bridge. Hiszpańskie media przekazały, że pomyślne zakończenie rozmów dało jasny sygnał na finalizację przenosin Griezmanna do Atletico, a także Luuka de Jonga na Camp Nou.

Saul Niguez reprezentował barwy Atletico Madryt od 2014 roku, będąc sezon wcześniej wypożyczonym do Rayo Vallecano. Antoine Griezmann z kolei wrócił na Wanda Metropolitano po dwóch latach gry w FC Barcelonie, dla której rozegrał 102 mecze i strzelił 35 goli. Luuk de Jong z kolei występował w Sevilli od 2019 roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA